Start Rzeszów powalczy o złoto

Rzeszowscy wózkarze mają apetyt na kolejny tytuł mistrza Polski
Rzeszowscy wózkarze mają apetyt na kolejny tytuł mistrza Polski Krzysztof Kapica
To było do przewidzenia - Start Rzeszów wygrał 3:0 półfinałową serię play off z IKS-em Konstancin. W meczu nr 3 rzeszowianie pokonali u siebie rywala 69:44.

Zawodnicy z Rzeszowa na początku meczu wyszli trochę rozluźnieni, często nie trafiali ze stuprocentowych sytuacji i, mimo prowadzenia, nie potrafili odjechać przeciwnikom na więcej niż 5 punktów. Dopiero w drugiej połowie wzięli się ostro do roboty i po trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do 11 pkt. Czwarta kwarta to już deklasacja zespołu Konstancina 19:6 i zasłużony awans naszego zespołu do finału MP. Tam nasz team, obrońca tytułu, spotka się z odwiecznym rywalem czyli Startem Warszawa.
Początek finału play off nastąpi za dwa tygodnie (najpierw 2 mecze w Rzeszowie, gra się do 3 zwycięstw). W najbliższy weekend Cyrul i spółka wybiorą się do Warszawy, by zagrać w turnieju Pucharu Polski. Przed rokiem rzeszowianie w Warszawie nie mieli sobie równych w tych zmaganiach.

- Chcemy wszystko wygrać, ale do super formy trochę brakuje - mówi Jan Cyrul, kapitan Startu. - Nie jest łatwo ją poprawić, bo ostatnio połowę naszego czasu treningowego zajęli nam siatkarze Asseco Resovii.

Start Rzeszów - IKS Konstancin 69:44 (16:12, 15:14, 19:12, 19:6). Start: Sujdak 0, Szkopik 4, Szulc 10, Woźniak 0, Cyrul 24, Gorzkowicz 8, Garstka 0, Szmuc 23.