Strumyk Malawa zremisował z Partyantem Targowiska

Przemysław Markocki
Srumyk (biało-czerwone stroje) zatrzymał wicelidera z Targowiska.
Srumyk (biało-czerwone stroje) zatrzymał wicelidera z Targowiska. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
W Malawie było sporo walki i emocji, niestety mało bramek. Kibice obydwu drużyn najwięcej pretensji mieli do sędziego, który chyba nie wytrzymał presji.
Strumyk Malawa - Partyzant TargowiskaPilkarze Strumyka Malawa (bialo-czerwone stroje) zremisowali przed wlasną publicznością z wiceliderem IV ligi Partyzantem Targowiska.

Strumyk Malawa - Partyzant Targowiska

Strumykowi znów nie udało się wygrać, ale remis z mocnym Partyzantem na pewno jest cenny. Tym bardziej, że to goście przeważali i mieli więcej okazji bramkowych. Pierwsza bramka padła już w 15. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Sebastiana Koryla najlepiej znalazł się Sławomir Jurczak, który z bliska wbił piłkę do siatki.

Dwie minuty później goście trafili ponownie, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego. Dwukrotnie bliski podwyższenia był jeszcze Jakub Zima, ale najpierw zatrzymał go Koryl, a później zabrakło celności. Najlepszą okazję dla Strumyka miał Dariusz Woźniak, który w 7. minucie trafił w Słupek.

Po przerwie chwilową przewagę wypracowali sobie goście. Zaowocowało to już w 52. minucie, gdy pięknym uderzeniem z prawej strony popisał się Wojtek Brudek. "Mały" uderzył z ostrego kąta, z prawej strony boiska, a piłka która początkowo wyglądała na dośrodkowania, wpadła "za kołnierz" Pawła Michalaka.

Kilka minut później losy pojedynku odwrócić mógł Ireneusz Zarzyka, ale w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Koryla. Goście mieli w końcówce jeszcze kilka okazji (Zarzyka, Jurczak) jednak ostatecznie nie potrafili udokumentować przewagi bramką. Kilka razy niepotrzebnie gwizdał także arbiter, który m.in. niesłusznie dopatrzył się spalonego przy akcji Jurczaka i wyrzucił z boiska Dawida Skałę, za nieumyślne zagranie ręką.

STRUMYK MALAWA - PARTYZANT TARGOWISKA 1-1 (0-1)

0-1 S. Jurczak (15, po zamieszaniu w polu karnym), 1-1 Brudek (52, niesygnalizowany strzał z prawej strony boiska)

STRUMYK: Koryl - Bieda, Skała, Rajzer, Kosztyła - Ł. Kuczma (84. D. Kuczma), Brudek, Siciarz, Woźniak - Kurosz, Blim.
PARTYZANT: Michalak - Gębarowski, Makoś, M. Ginalski (64. P. Ginalski), Zych - W. Biały, S. Jurczak, Gołda, Wierdak - Zima, Zarzyka.
SĘDZIOWALI Piotr Chudy oraz Gabriel Czapla i Mateusz Mastaj (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Brudek, Rajzer - Jurczak, Makoś. CZERWONA: Skała (87, za zagranie ręką). WIDZÓW 400 (ok. 70 z Targowisk).