Tauron Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok nie sprostał faworytowi z Oświęcimia [ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN]

STS przegrał z Unią 1:6
STS przegrał z Unią 1:6 Tomasz Sowa
Nie było niespodzianki - Marma Ciarko STS Sanok wyraźnie przegrał na własnym terenie z faworyzowaną Re-Plast Unią Oświęcim.

W pierwszych minutach mieli sytuacje jedni i drudzy, ale bramkarze nie dawali się pokonać. Szybko jednak skutecznością popisali się przyjezdni i już od 8. minuty prowadzili. Potem bardzo dobrze spisywał się Salama, na którego Unia nie potrafiła znaleźć sposobu. Z kolei STS miał moment gry w przewadze, ale efektu bramkowego to nie przyniosło. Gole padły dopiero w kolejnej tercji, a trafili sanoczanie. Długo jednak nie cieszyli się z remisu, bo ich zapały szybko ostudził Adrian Dziubiński. W III tercji trafiali już tylko goście i mecz zakończył się ich wyraźną wygraną.

Marma Ciarko STS Sanok - Re-Plast Unia Oświęcim 1:6

Tercje: 0:1, 1:1, 0:4.

Bramki: 0:1 Sołtys 8 (asysty: Krzemień, Prusak), 1:1 Viitanen 30 (Musioł, Ceder), 1:2 Dziubiński 32 (Ahopelto, Wanat), 1:3 Dziubiński 46 (Diukow), 1:4 Ahopelto 50-w osłabieniu (Karjalainen), 1:5 Trkulja 60 (Denyskin, Kaleinikovas), 1:6 Dziubiński 60-w przewadze (Denyskin, Ackered).

STS: Salama (60 Świderski) - Binner, Lindberg, Viitanen, Ceder, Karnar - MacEachern, Musioł, Bukowski, Filipiek, Kallionkieli - Florczak, Niemczyk, Fus, Miccoli, Sienkiewicz - Gnida, Dulęba, Rybnikar, Strzyżowski. Trener Elmo Aittola.

Minuty karne 14-12. Strzały 16-48. Widzów 700.