Tauron Hokej Liga. Podhale Nowy Targ nie zostawiło złudzeń Marma Ciarko STS-owi Sanok

Tomasz Sowa
Hokeiści Marma Ciarko STS Sanok nie jechali do Nowego Targu na mecz z tamtejszym Podhalem jako faworyt i drużyna gospodarzy pokazała moc i miejsce w szeregu osłabionej drużynie z Podkarpacia.

W pierwszych minutach sytuacje miały obie drużyny (sanoczanie nawet grali chwilę w przewadze), ale nikomu nie udało się zdobyć bramki. W końcówce I tercji jednak skuteczność znaleźli gospodarze i wyszli na 2-bramkowe prowadzenie. Kolejna odsłona zaczęła się od kolejnych ataków graczy Podhala i przyniosło im to kolejnego gola. STS odpowiedział trafieniem Miccoliego, ale to w zasadzie wszystko na co było ich stać w piątkowy wieczór. Potem trafiali już tylko miejscowi, którzy do swojego dorobku dorzucili kolejne cztery gole.

PZU Podhale Nowy Targ - Marma Ciarko STS Sanok 7:1

Tercje: 2:0, 1:1, 4:0.

Bramki: 1:0 Cichy 18 (asysty: Szczerba, Pangiełow-Jułdaszew), 2:0 Wielkiewicz 20-w przewadze (Neupauer, Tomasik), 3:0 Neupauer 30-w przewadze (Wronka), 3:1 Miccoli 32 (Florczak), 4:1 Lorraine 45 (Worwa, Załamaj), 5:1 Wronka 47 (Szczerba, Wielkiewicz), 6:1 Wronka 50 (Szczerba, Szczechura), 7:1 Tomasik 51 (Wielkiewicz, Neupauer).

STS: Świderski (47 Wiszyński) - Florczak, Miccoli, Bukowski, Sienkiewicz, Filipek - Musioł, Koczera, Dulęba, Dobosz, Fus - Najsarek, Rybnikar, Gnida, Mazur II, Karnas - Radwański.

Minuty karne 5-12. Strzały 46-9