Texom Samuraj Sanok przywitał nowy rok. Puchar Europy dla Łukasza Horodejczuka

Zawodnicy z Sanoka stoczyli w Sochaczewie cztery walki, z których wygrali trzy
Zawodnicy z Sanoka stoczyli w Sochaczewie cztery walki, z których wygrali trzy archiwum klubu
Texom Samuraj Sanok ma za sobą pierwszy występ w 2024 roku. Dwaj zawodnicy z Miasta Grzegorza wystartowali Pucharze Europy Amatorskiego. Podopieczni trenera Jarosława Chokoboka przywieźli do Sanoka jedno trofeum.

Do Sochaczewa, gdzie organizowane były zawody, udało się trzech zawodników z naszego klubu; Łukasz Horodejczuk (55 kg, kadet), Kamil Ekiert (61 kg, junior) oraz Karol Popiel (66 kg, senior). Niestety, z powodu pomyłki osoby rejestrującej i dopuszczającej do zawodów ostatecznie do startu stanęło dwóch pierwszych.

Kamil Ekiert w walce półfinałowej zdominował zawodnika Kacpra Kobusa (Predator Myszaniec), wygrywając jednogłośną decyzją. W finale walczył z Mateuszem Romanowskim (Bersekers team), z którym przegrał przez poddanie, kończąc rywalizację na drugim miejscu.

Łukasz Horodejczuk, najmłodszy z zawodników mma Samuraja, w walce półfinałowej poddał swojego przeciwnika, którym był Nikodem Dąbrowski (Predator MMA Myszaniec). W finale kadet z Sanoka walczył efektownie, również przed czasem poddał rywala, tym razem z klubu Weast Coast MMA i w spektakularny sposób zdobył Puchar Europy Amatorskiego MMA.

Już za tydzień czekają nas emocje bokserskie w Boguchwale, natomiast już 3 lutego, w Przemyślu, dwóch zawodników klubu powalczy na Gali Carpathian Warriors

mówi Marcin Solorz, prezes klubu.

– Przy okazje chciałbym podziękować sympatykom i sponsorom, w szczególności Andrzejowi Skulichowi, szefowi firmy San-Glass i wypożyczalni samochodów, za użyczenie nam pojazdu na wyjazd – dodał pan Marcin.