Texom Sokół Sieniawa wypunktowany przez Podhale Nowy Targ [ZDJĘCIA]

kostek
Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) przegrał z Podhalem Nowy Targ
Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) przegrał z Podhalem Nowy Targ Grzegorz Kostka
Dla obu drużyn był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Niestety to goście będą mieć spokojniejszą zimę.

Od pierwszych minut obie ekipy postawiły na grę do przodu, co przyniosło trzy bramki w pierwszej połowie. Już w 8 minucie po strzale Płatka, goście mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia. Sokół na swoje szczęście odpowiedział błyskawicznie, bo już po pięciu minutach było po jeden. Rzut karny podyktowany po faulu na Kiełbasie na bramkę zamienił Sebastiana Kwaczreliszwili. Chwilę później Podhale znów mogło wyjść na prowadzenie, lecz strzał Tymosiaka na róg wybił bramkarz miejscowych. Niestety w 31 minucie po rzucie rożnym, Kozarzewski uciekł obrońcom i z bliska pokonał Bartosza Siryka.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się debiutujący w Sokole Brazylijczyk, Saimon Santos Conceicao. Sokół próbował atakować, ale goście w 64 minucie znów zdobyli bramkę praktycznie z niczego. Piłka z rzutu wolnego ze środka boiska trafiła pod nogi Mateusza Niedziałkowskiego, który pojawił się na boisku dosłownie kilka sekund wcześniej, a ten bez namysłu uderzył, pakując piłkę do siatki. Chwilę później ładnie z wolnego uderzył Hubert Antkowiak i bramkarz gospodarzy musiał sporo się na pocić, aby wybić piłkę. W końcówce miejscowi przycisnęli, ale znów to goście zdobyli gola. Po rzucie rożnym Filip Jakubowski trafił do siatki.

Texom Sokół Sieniawa - Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Płatek 7, 1:1 Kwaczreliszwili 12-karny, 1:2 Kozarzewski 31, 1:3 Niedziałkowski 64, 1:4 Jakubowski 85

Sokół: Siryk – Czajkowski, Skała, Kaczor, Więckowski – Mróz (88 Kiełb), Oziębło ż (88 Ptasznik), Jeż (46 Conceicao ż), Batiushyn (7 Frydrych), Kiełbasa (73 Cygan ż) - Kwaczreliszwili. Trener Robert Chmura.

Podhale: Styrczula – Jakubowski ż, Nakrosius ż, Kozarzewski – Michota ż, Płatek (63 Niedziałkowski ż), Kormański, Tymosiak (90+1 Ustupski), Rubiś (90+1 Plewa) – Grzebieluch (77 Turek ż), Antkowiak ż. Trener Tomasz Kuźma.