Unia miała więcej argumentów i pokonała Stal Mielec

Tomasz Leyko
W Nowej Sarzynie lepsi byli gospodarze (niebieskie stroje)
W Nowej Sarzynie lepsi byli gospodarze (niebieskie stroje) Krystyna Baranowska
Zespół Unii Nowa Sarzyna odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem zespół Piotra Brzezińskiego pokonali mielecką Stal 2-0.

Dla obu ekip był to ważny pojedynek. Każdy chciał potwierdzenia, że najgorsze chwile w sezonie ma za sobą. Zawodnicy z Mielca chyba jeszcze nie mogą tego o sobie powiedzieć.
Trener Mariusz Łuc zostawił w Mielcu dwójkę wydawałoby się pewniaków Pawła Mrozińskiego i Piotra Marka. - Paweł musi sobie kilka rzeczy przemyśleć - powiedział.

Mniej problemów mieli gospodarze, którzy zaczęli pojedynek ze Stalą od mocnego uderzenia. Mielczanie stracili piłkę z lewej strony, dogrywał Kot, a piłka bezkarnie obok obrońców dotarła do Judy, który strzałem w krótki róg pokonał Ślarskiego. Ta bramka ustawiła wydarzenia na boisku. Gospodarze zagęścili środkową strefę boiska i to była dobra taktyka na mielecki zespół. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał na bramkę goście oddali po dwóch kwadransach. Gospodarze nie zamierzali pasować, ale w bramce świetnie spisywał się Ślarski.

Mielczanie zaczęli dobrze II połowę. Trochę zamieszania zrobił wprowadzony po przerwie Buczyński, który trzykrotnie zagroził bramce Napieralskiego. Gospodarze skorzystali z pierwszej, nadarzającej się okazji. W 57. minucie piłka odbiła się jak piłka bilardowa, w końcu Cichoń zgrał do Kocura a ten uderzył z ok. 11 metrów i było właściwie po meczu. tley

- Cieszę się z wygranej, ale czas pokaże czy wyszliśmy już na prostą. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale młody Ślarski to niezły bramkarz - powiedział Piotr Brzeziński, szkoleniowiec Unii. - Wygrał zespół, który bardziej chciał, bardziej się angażował, był bardziej konsekwentny - tak mecz skomentował Mariusz Łuc, trener Stali.

UNIA NOWA SARZYNA - FKS STAL MIELEC 2-0 (1-0)
1-0 Juda (4, asysta Kot), 2-0 Kocur (57, asysta Cichoń)
UNIA: Napieralski - Micek, Bartnik, Sałek, Oślizło - Dąbek (56. Cichoń), Kot, Szafran, Kocur (89. Federkiewicz) - Juda, Bednarz (82. Reptak).
STAL: Ślarski - Kołacz, Fryc, Duda, Horodeński - Ryniewicz, Piotr Mroziński, Świechowski - Skiba, Wójtowicz, Góra (46. Buczyński).
SĘDZIOWALI: Rafał Kreżałek (Krosno) ŻÓŁTE KARTKI: Kołacz, Mroziński - Sałek CZERWONA KARTKA: Sałek (88-dwie żółte) WIDZÓW 200