Uniwersytet Rzeszowski 14 maja rozpoczyna pierwszą turę naboru. Są nowe kierunki

Beata Terczyńska
Mikołaj Garlak/mat. UR
Udostępnij:
Na kandydatów w roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Rzeszowskim czeka ponad 5500 miejsc. Do wyboru 57 kierunków.

- Jako pierwsze rekrutację rozpoczynają wydziały: biologiczno-rolniczy, matematyczno-przyrodniczy, muzyki, prawa i administracji, sztuki, wychowania fizycznego i biotechnologii - mówi dr Maciej Ulita, rzecznik UR. - W kolejnych terminach, czyli od 1 do 11 czerwca rekrutację rozpoczynają pozostałe wydziały naszej uczelni.

Wyniki kwalifikacji będą znane od połowy do końca lipca. - Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach poza wynikami matur wymagane są dodatkowe dokumenty lub udział w postępowaniu rekrutacyjnym - dodaje rzecznik. - Na poszczególnych kierunkach na wydziale filologicznym prowadzona jest dodatkowa rozmowa kwalifikacyjna. Na wydziale medycznym wszystkich aplikujących z tzw. starą maturą obowiązuje egzamin pisemny, a dla kandydatów do studiowania w języku angielskim - rozmowa kwalifikacyjna.

Od 2 lipca dodatkowa weryfikacja kandydatów rozpocznie się na wydziale sztuki a od 16 lipca swoje kwalifikacje muszą zaprezentować kandydaci na wydz. muzyki. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą też na wydzi. prawa i administracji.

UR proponuje 5 nowości na studiach I stopnia. To logistyka w sektorze rolno-spożywczym, agroleśnictwo, finanse i rachunkowość, polonistyka stosowana oraz komunikacja międzykulturowa.

Jest też nowa oferta na studiach II stopnia. To: odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ekonomia, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz turystyka historyczna i kulturowa

Rekrutacja w I turze potrwa do 31 lipca.

- Warto również wiedzieć, że proces rekrutacyjny wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty rekrutacyjnej, która na rok akademicki 2018/2019 została ustalona na 140 zł w przypadku kierunków, na których obowiązuje sprawdzian uzdolnień artystycznych oraz 85 zł w przypadku pozostałych kierunków - dodaje rzecznik.

Informacje o kierunkach i procesie rekrutacji można znaleźć na stronie ur.edu.pl lub za pośrednictwem Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych. System rejestracji elektronicznej jest dostępny pod adresem rekrutacja.ur.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
rzeszowiak

ale laski aż pójdę na studia 2 raz o co za suki bure 

r
rzeszowiak

ale laski aż pójdę na studia 2 raz o co za suki bure 

Dodaj ogłoszenie