MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uszkodzony licznik

Andrzej Raus
Jak to się stało, że licznik najpierw był dobry, a potem ci sami fachowcy orzekli, że tak nie jest? - zastanawia się Marian Lepucki.
Jak to się stało, że licznik najpierw był dobry, a potem ci sami fachowcy orzekli, że tak nie jest? - zastanawia się Marian Lepucki. Andrzej Raus
Państwo Marian i Irena Lepuccy z Roztok nie mogą pogodzić się z zarzutem uszkodzenia licznika i nielegalnego poboru energii. Rzeszowski Zakład Energetyczny, gdzie złożyli odwołanie, jest nieubłagany. Poleca dochodzić swoich roszczeń w sądzie.

Lepuccy kupili mieszkanie w bloku w podjasielskich Roztokach w styczniu 2002 roku. W tym czasie licznik był sprawdzany przez pracowników Rejonu Energetycznego w Jaśle. Stwierdzili, że pracuje prawidłowo i poprawnie mierzy zużycie energii. Tak było do stycznia br., tj. do czasu drugiej kontroli przeprowadzonej przez tych samych pracowników. Po zdemontowaniu licznika i oględzinach stwierdzono usterki. Licznik został poddany ekspertyzie.

Uszkodzony licznik

- Stwierdzone uszkodzenia i wyniki ekspertyzy były dla mnie szokujące - mówi Marian Lepucki. - Kategorycznie stwierdzam, że ja w żaden sposób nie przyczyniłem się do jego uszkodzenia, ani tym bardziej do kradzieży prądu. Mieszkamy z żoną, mając deputat energetyczny. Nigdy nie wykorzystywałem go w pełni. Posądzenie o nielegalny pobór energii jest dla mnie bardzo krzywdzące. Moim zdaniem, uszkodzenie jest dziełem poprzednich lokatorów.

Odwołania

Lepuccy zwrócili się o anulowanie zapłaty do dyrekcji Rejonu Energetycznego w Jaśle. Kiedy otrzymali negatywną odpowiedź, nie poczuwając się do winy, ale obawiając się odcięcia prądu, poprosili o rozłożenie kary na raty (chodzi o kwotę blisko 2,5 tys. zł). Odwołali się też do dyrekcji Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego.

Płaćcie nie za swoje

Józef Kocurek, zastępca dyrektora ekonomicznego ds. handlowych w Rzeszowskim Zakładzie Energetycznym: - Ze swej strony nic więcej nie możemy zrobić. Kwota należności została rozłożona na raty. Jej nieuregulowanie spowoduje dochodzenie należności w drodze windykacji przymusowej oraz może być podstawą do wstrzymania energii. Zainteresowani mogą dochodzić swoich praw w sądzie.

od 7 lat
Wideo

Materiał partnera zewnętrznego NBP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24