W Jaśle zmienią wyrobisko na atrakcję turystyczną

  W Jaśle zmienią wyrobisko na atrakcję turystyczną

  Marek Dybaś

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska po cegielnianego przy ulicy Kwiatowej, tzw. skałek.

  Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska po cegielnianego przy ulicy Kwiatowej, tzw. skałek. ©Archiwum

  Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska po cegielnianego przy ulicy Kwiatowej w Jaśle, tzw. skałek.
  Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska po cegielnianego przy ulicy Kwiatowej, tzw. skałek.

  Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska po cegielnianego przy ulicy Kwiatowej, tzw. skałek. ©Archiwum

  Prowadzone one są w ramach realizowanego przez Miasto projektu "Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle". Wartość projektu wynosi 4,8 mln zł i w 85 procentach zostanie pokryta z funduszy Unii Europejskiej. Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2012 roku.

  Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego w Jaśle Sp. z o.o.

  Projekt dotyczy rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego w centralnej części Jasła. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstanie ośrodek rekreacyjno - wypoczynkowy.

  - Wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji glin i iłów, a następnie w sposób naturalny został zalany wodami gruntowymi, planujemy utworzyć szereg atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika i na nim powstanie m.in. molo, sztuczna wyspa, przystań kajakowa, ścieżki spacerowe oraz obiekty małej architektury. Teren przyległy zostanie obsadzony zielenią niską i wysoką. Zostaną też wybudowane obiekty sportowe - wylicza Stanisław Kosiek, p.o. kierownika Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta w Jaśle.

  W ramach projektu przewiduje się m.in. budowę zadaszonego baru grillowego z tarasem nadwieszonym nad skarpą, wiaty na rekreacyjny sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki) i odpowiedniej przystani, pomostów pływających (zabezpieczonych barierkami ochronnymi), placu zabaw ze sztuczną nawierzchnią dla dzieci, miejsc do rekreacji aktywnej, ścieżek zdrowia, placu do grillowania, miejsc do gry w szachy/warcaby, boiska wielofunkcyjnego (do gry w koszykówkę i siatkówkę) o nawierzchni sztucznej, budynku zaplecza boisk sportowych, placu do siatkówki plażowej oraz budynku sanitarnego. Zostaną również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo