Do 1,2 mld wzrósł już tegoroczny budżet Rzeszowa. Mnóstwo pieniędzy miasto wyda na inwestycje.

Jak co roku sporo z nich to modernizacja dróg i skrzyżowań. Najdroższa z aktualnie realizowanych inwestycji to budowa łącznika ronda im. Jacka Kuronia z autostradową obwodnicą Rzeszowa.

- Będzie kosztować ok. 80 mln zł. Prace są już na finiszu. Dzięki tej drodze ruch tranzytowy ominie Rzeszów, co z kolei poprawi przepustowość ulic w centrum – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Remonty i poszerzenia

Potężne pieniądze miasto włoży także w modernizację głównych ulic na terenie stolicy Podkarpacia. Po ok. 30 mln zł będą kosztować remonty i poszerzenie ul. Lubelskiej i al. Rejtana.

- Lubelska na całym odcinku dostanie nową nawierzchnię, między ul. Borową a granicą miasta rozbudujemy ją o dodatkowy pas ruchu. Poszerzymy także ul. Rejtana. W rejonie centrum handlowego Millenium Hall powstanie dodatkowa nawrotka ułatwiająca wjazd do centrum handlowego Millenium Hall – wyjaśnia Chłodnicki. 22 mln zł zapłaci miasto za modernizację ul. Podkarpackiej.

Najwięcej na stadion

Z inwestycji niezwiązanych z układem drogowym na pierwszy plan wysuwa się modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Całość prac na obiekcie wyceniana jest na ok. 42 mln zł. 7,5 mln zł pochłonie z kolei budowa nowej, pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na ul. Hetmańskiej. Nowoczesny obiekt powstanie w miejscu asfaltowych boisk. Będzie miał 64x46 metrów. W środku znajdzie się aż pięć boisk. Największe posłuży do gry w piłkę nożną, mniejsze do siatkówki oraz koszykówki. W środku zmieści się także widownia na 350 osób.

Pieniądze na nowe autobusy

Aż 80 mln zł przeznaczono w budżecie miasta na zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej. Kwota pozwoli kupić 60 sztuk pojazdów 12-metrowych (na gaz ziemny i olej napędowy), oraz 20 pojazdów krótszych, 10-metrowych zasilanych także olejem.