Wisłoka Dębica planowo wygrała z Lublinianką. Po jednym golu na każdą połowę

Po faulu na Łukaszu Siedliku zawodnik Lublinianki został ukarany czerwoną kartką Sławomir Oskarbski
Wisłoka Dębica odniosła pierwsze w rundzie wiosennej wyjazdowe zwycięstwo. Biało-zieloni w 24. kolejce 3 ligi wygrali 2:0 z Lublinianką. Gole zdobyli Jakub Smoleń i Krzysztof Iwanicki.

Do meczu z dębiczanami lubelska młodzież straciła wiosną aż 27 goli. Nasz zespół był zdecydowanym faworytem, ale trener Bartosz Zołotar dmuchał na zimne i przypominał remis rywali w starciu z Chełmianką. Do niespodzianki jednak nie doszło i zespół z Parkowej może się w spokoju szykować do meczu z rezerwami Cracovii.

Bramka mogła paść już w 18. Minucie, ale Błażej Radwanek, który w środę zdobył 2 gole dla Wisłoki w meczu pucharowym z rezerwami Stali Rzeszów, przegrał pojedynek z 17-letnim Kamilem Błażuckim. Po minucie piłka wpadła już do celu; Kamil Rębisz zgrał piłkę głową do Jakuba Smolenia, ten kiwnął obrońcę, huknął na lewą nogą i trafił bez pudła przy słupku.

W 37. min rzut wolny z około 20 metrów wykonywał Damian Łanucha. Uderzył precyzyjnie, ale za słabo. Tuż przed przerwą ładnie przymierzył Rębisz, ale piłka otarła się o poprzeczkę nie z tej strony co trzeba.

Na początku II połowy z pola karnego uderzał niecelnie Radwanek, a w 54. min zapachniało remisem; z dystansu huknął Patryk Malec i Jakub Raciniewski mógł się wykazać (końcami palców wybił piłkę na rzut rożny). To zachęciło gospodarzy i w kolejnych fragmentach stworzyli kilka dogodnych pozycji do strzału.

Wisłoka w 72. min odgryzła się strzałem Bartłomieja Kontrabeckiego, który trafił w zewnętrzną część słupka, a 5 minut później było już po meczu. W roli głównej wystąpił Krzysztof Iwanicki, który zdecydował się na strzał z dystansu, wycelował idealnie w „okienko” bramki miejscowych.

Ostatnie kilkanaście minut nasza ekipa grała już w przewadze, ponieważ Dominik Kołacz faulował taktycznie Łukasza Siedlika i dostał drugą żółtą kartkę.

Wisłoka mogła podwyższyć prowadzenie. Łukasz Siedlik uderzył niewiele nad poprzeczką. Z daleko ponownie próbował szczęścia Iwanicki. Na koniec z pola karnego strzelał Radwanek, ale nastoletni bramkarz dał sobie radę.

Lublinianka – Wisłoka Dębica 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Smoleń 19, 0:2 Iwanicki 75.

Wisłoka: Raciniewski - Staszczak, Bogacz, Priest-Tyson - Surma (46 Siedlik), Łanucha, Żmuda (58 Iwanicki), Kardyś - Smoleń (65 Kontrabecki), Radwanek, Rębisz (82 Rachfalik). Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował: Sokołowski (Mińsk Mazowiecki).

Żółte kartki: Kołacz – Surma.

Czerwona kartka: Kołacz (80 – druga żółta).