Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce w Łańcucie powstanie pełnowymiarowe pole golfowe

Anna Ryznar
- Chcemy popularyzować grę w golfa, bo to wbrew pozorom wcale nie jest  drogi i elitarny sport - mówi Stanisław Sroka, prezes Podkarpackiego Klubu Golfowego. - Uważam, że pole golfowe w Łańcucie to świetny pomysł.
- Chcemy popularyzować grę w golfa, bo to wbrew pozorom wcale nie jest drogi i elitarny sport - mówi Stanisław Sroka, prezes Podkarpackiego Klubu Golfowego. - Uważam, że pole golfowe w Łańcucie to świetny pomysł. Fot. Anna Ryznar
W Łańcucie już ruszyły przygotowania do budowy pełnowymiarowego pola golfowego. - Dzięki temu miasto ma zyskać prestiż, a mieszkańcy nową rozrywkę - uważają podkarpaccy golfiści.

Pole do rozgrywania turniejów golfowych ma powstać na łąkach w okolicach strzelnicy i ul. Mościckiego.

- Gdy skończymy opracować Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, wystąpimy do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa o przekazanie miastu 75-hektarowego terenu - mówi Henryk Pazdan, zastępca burmistrza Łańcuta. - Zostanie on połączony z drogą krajową E 40 od strony ul. Piłsudskiego, aż do ul. Mościckiego.

Na działce wydzielone zostanie miejsce na 18-dołkowe pole golfowe, hotele, restauracje i boiska sportowe (m.in. do piłki nożnej), korty tenisowe, a na obrzeżach powstaną prywatne rezydencje.

- Na inwestycji skorzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale całe miasto - uważa zastępca burmistrza.
Podobnego zdania jest prezes Podkarpackiego Klubu Golfowego Stanisław Sroka - Pole golfowe doda miastu prestiżu i zachęci turystów do odwiedzin. W tej chwili na Podkarpaciu mamy 9-dołkowe pole golfowe w Porębach Krzywskich, ale jest ono za małe na turnieje. Dlatego też golfiści jeżdżą np. do Krakowa, czy Wrocławia w poszukiwaniu pełnowymiarowych, 18-dołkowych pól.

Jeszcze nie wiadomo, jakie będą koszty inwestycji i kto pokryje budowę. Miasto zadba o infrastrukturę i media, a resztę wydatków mają pokryć fundusze unijne i prywatni inwestorzy.

- Pójdziemy na partnerstwo publiczno-prywatne - tłumaczy Henryk Pazdan. - Miasto zadba o teren, poniesie koszty budowy infrastruktury, a PKG zajmie się resztą. Dzięki temu miasto by dostało ogromnego "kopa".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24