Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat na prezydenta Polski w Jasionce: Ja z siebie Adriana zrobić nie pozwolę

Beata Terczyńska
K.Kapica
W G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem odbyła się dziś konwencja inaugurująca kampanię prezydencką Władysława Kosiniaka-Kamysza. - To co się stało w Rzeszowie, nie stało się samo. Chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić pana prezydenta Tadeusz Ferenca, który mnie poparł w tym wyścigu wyborczym. On połączył różnego rodzaju doświadczenia, ma swoją historię polityczną, ale jest prezydentem wszystkich mieszkańców Rzeszowa. I to jest wzór dla mnie. Ja z tego wzoru będę korzystał. Chcę być prezydentem wszystkich Polaków - mówił Kosiniak - Kamysz.

- Jesteśmy w nieprzypadkowym miejscu - podkreślał Władysław Kosiniak - Kamysz. - Rzeszów to miasto, które rozwija się w nieprawdopodobnym tempie. Wygrywa w konkursie na najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu. Tu tradycja spotyka się z nowoczesnością. Tu wielkie miasto pozostaje wciąż lokalne i sympatyczne. To, co się stało w Rzeszowie, nie stało się samo. Chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić pana prezydenta Tadeusza Ferenca, który mnie poparł w tym wyścigu wyborczym. On połączył różnego rodzaju doświadczenia, ma swoją historię polityczną, ale jest prezydentem wszystkich mieszkańców Rzeszowa. I to jest wzór dla mnie. Ja z tego wzoru będę korzystał. Chcę być prezydentem wszystkich Polaków.

Władysław Kosiniak-Kamysz w Jasionce rozpoczął kampanię prezydencką

Kandydat na prezydenta mówił, że jego program wyborczy jest dla wszystkich, nie dla wybranych.
- Obejmuje wszystkie dziedziny życia. Szczególnie te, które wymagają dziś naprawy. Bo Rzeczpospolita wymaga naprawy. W Polsce nie ma dziś ważniejszej sprawy, niż zdrowie Polaków, niż dostęp do lekarza, różnego rodzaju badań specjalistycznych, do terapii onkologicznych. I mówię to w szczególnym momencie, kiedy martwimy się o bezpieczeństwo zdrowotne, kiedy całą Europę i świat zalewa nowy wirus.

Przekonywał, że ostatnie lata to nie jest dobry czas dla polskiej ochrony zdrowia. Pomimo rosnących wydatków z NFZ. Wyliczał, że zamknięto 357 oddziałów lub pododdziałów w szpitalach. Brakuje 50 tys. lekarzy. Zlikwidowane zostały 4 oddziały zakaźne.

- Jako prezydent przeprowadzę Polskę przez reformę ochrony zdrowia. Doprowadzę do prawdziwej zmiany w ochronie zdrowia. Doprowadzę do tego, że system będzie dla pacjenta, a nie pacjent dla systemu

- zapewniał.

Czytaj także

Jego zdaniem trzeba uprościć dojście do specjalizacji, powiększać liczbę studentów na kierunkach medycznych. Zachęcać, by te kierunki chcieli wybierać.

- Na co chcecie, żebyśmy wydawali pieniądze? Na telewizję propagandową, czy na polską onkologię? To jest chyba prosty wybór. Gdybym ja dziś był prezydentem RP już dawno zawetowałbym tę ustawę a pieniądze przekazałbym na leczenie, na pomoc tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. I po wyborach bym nie zmienił zdania. Żeby nie było tak, że dziś będzie weto, a w czerwcu 2 miliardy z innej kieszeni na telewizję rządową. Nie możemy się dać nabrać.

Zapowiedział, że jako prezydent RP przedstawi i wprowadzi ustawę "emerytura bez podatku".
- To jest moje solenne zobowiązanie - zapewniał. - Dziś trwa dyskusja o trzynastej emeryturze. To kilka faktów. Po pierwsze, to nie jest 13. emerytura, bo trzynasta powinna być równa dwunastej, jedenastej itd. Po drugie, jest przyznawana w zależności od widzimisię rządzących. To nie jest rozwiązanie systemowe. Emeryci, to z waszych podatków pochodzi ta trzynasta emerytura.

Zaznaczył, że będzie prezydentem aktywnym, który będzie dbał o wszystkich obywateli. Niezależnie od ich wieku, statusu materialnego, poglądów, światopoglądu.
- Będę prezydentem aktywnym również dlatego, że nie mam nad sobą żadnego prezesa. Przyzwyczajono nas, że prezydent albo pod żyrandolem, albo na klamce u prezesa na Żoliborzu. Ja z siebie Adriana zrobić nie pozwolę.

Kosiniak - Kamysz, którego hasło kampanijne to "Nadzieja dla Polski" mówił też, że młodzi potrzebują nadziei na to, że warto zostać w Polsce, że tutaj można otworzyć swój biznes, można pójść do godnej pracy, że państwo będzie pomagać, a nie przeszkadzać.

Kosiniak - Kamysz, którego hasło kampanijne to "Nadzieja dla Polski" mówił też, że młodzi potrzebują nadziei na to, że warto zostać w Polsce, że tutaj można otworzyć swój biznes, można pójść do godnej pracy, że państwo będzie pomagać, a nie przeszkadzać.

- Młodzi potrzebują własnego mieszkania. Program "Mieszkanie plus" nie wypalił. Nie udał się. Była podjęta próba, ale nie wyszło. Mam inny pomysł: program mieszkaniowy "Własny kąt": 50 tys. zł wsparcia, żeby wziąć kredyt. Oczywiście, to jest pomoc na wsparcie, nie załatwi wszystkiego, ale program, który zachęci do pozostawania w naszych małych ojczyznach, w najmniejszych nawet miejscowościach. On nie wykluczy polskiej wsi. Program "Mieszkanie plus" był skierowany przeciw polskiej wsi. Bo wielkie bloki nie powstają w małych miejscowościach.

Jego zdaniem szkoła musi się zmienić. Uczyć krytycznego myślenia, przedsiębiorczości, podstaw prawa, zdrowego trybu życia. Trzeba przejść na e-tornistry, postawić na cyfrową szkołę.

- Trzeba przywrócić etos zawodu nauczyciela, bo za chwilę będzie negatywny dobór do tej profesji. Wiele osób nie będzie chciało podejmować się pracy w szkole, bo nie tylko wynagrodzenie jest niskie, ale po prostu brakuje szacunku dla wkładu w wychowanie i nauczanie naszych dzieci. Nauczyciel to ma być Ktoś.

Mówił też, że ważne jest wyprowadzenie polityki z kościoła.
- Jako prezydent RP będę strzegł chrześcijańskiego dorobku Rzeczpospolitej, bo nasza historia jest związana z chrześcijaństwem. Będę szanował, zgodnie z Konstytucją, wszystkie wyznania i swobodę wyznań religijnych. Papież Franciszek mówi, że państwa muszą pozostać świeckie, bo te wyznaniowe źle kończą. W sprawach wiary będę więc słuchał każdego wikarego, w sprawach polityki nie będę słuchał żadnego biskupa.

Czytaj także

Wspominał także, że trzeba postawić na zdrową żywność, zabezpieczenie państwa w wodę, energię odnawialną. Zapowiedział przedsiębiorcom, że wprowadzi wyższą kwotę wolną od podatku w Polsce.

- Nadziei potrzebuje też nasza ojczyzna. Nadziei na zakończenie bratobójczej wojny, która wyniszcza i zatruwa krew bratnią, która podzieliła nie tylko polityków, ale tak naprawdę polskie społeczeństwo, rodziny, świąteczne stoły. Trzeba zatrzymać ciężką chorobę nienawiści. I do tego dziś chyba potrzebny jest lekarz. Rozdartą na pół Polskę trzeba precyzyjnie zszyć - mówił. - Trzeba zadbać o to, by obywatel był na pierwszym miejscu, miał prawdziwy wpływ na władzę. Trzeba doprowadzić do reformy uzdrawiającej wymiar sprawiedliwości.

Zapewnił, że choć ma swoje doświadczenie polityczne, korzenie bardzo silne, jako prezydent będzie tak samo traktował wszystkich obywateli, niezależnie od tego, jakie mają poglądy, na kogo głosowali.

- Do swojej kancelarii na ministrów powołam przedstawicieli wszystkich partii parlamentarnych

- obiecał.

- Kancelaria będzie miejscem prawdziwego dialogu, a przedstawiciele partii będą mieli swoją współodpowiedzialność za Polskę.

Na koniec kandydat przypomniał, że kiedyś drogę po zwycięstwo z Rzeszowa, z Podkarpacia rozpoczynał PiS, a dziś rozpoczyna PSL - Doprowadzimy do zmian ustrojowych Polski. Musimy przekonać setki, tysiace osób, że zwycięstwo jest w naszym zasięgu.

Do Jasionki przyjechali rodzice Władysława Kosiniaka - Kamysza. Mama kandydata pochodzi z Podkarpacia. z Sieteszy.

Towarzyszyła mu też żona Paulina, która, jak sam żartował, skradła mu show.

Jaki Władek jest w domu na co dzień? Często słyszę takie pytanie. Jest dokładnie taki, jakiego znacie. Nie ma dwóch Władków, nie ma innego w domu, innego w Sejmie, innego na spotkaniach. Jest zawsze taki sam: prawdziwy, autentyczny i normalny. Rodzinny, fantastyczny ojciec, cudowny mąż, prawdziwy mój przyjaciel. Ale jest też zdecydowany i stanowczy. Potrafi powiedzieć nie, kiedy dzieje się krzywda, potrafi powiedzieć dość, kiedy prawdę próbuje się zastąpić kłamstwem i potrafi powiedzieć stop, kiedy łamane jest prawo i konstytucja - mówiła.

Podkreślała, że honor, uczciwość, przyzwoitość to dewizy, którymi mąż kieruje się przez całe swoje życie.

- Dlaczego warto mu zaufać? Bo jak mówi, że kocha to kocha, bo jak mówi, że będzie to będzie, bo jak mówi, że zrobi to dotrzyma słowa. Władek jest prawdziwym, mocnym mężczyzną, ale i on czasem potrzebuje wsparcia silnej kobiety. Jestem gotowa pomóc. Ale też zawsze będę mówić prawdę, kłamstwa nigdy ode mnie nie usłyszycie. Nigdy nie będę żoną, która milczy, która nie ma swojego zdania. Będę krzyczeć, przypominać o kobietach, słabszych, niepełnosprawnych, wartościach, które są dla nas najważniejsze. Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem. Wierzę, że Pierwsza Dama, kiedy tylko zechce, może zrobić bardzo dużo.

Przedstawiła kilka ważnych spraw do zrobienia. Jako lekarzowi dentyście zależy jej na uporaniu się z chorobą próchnicową dzieci.

- Stworzymy narodowy program zdrowia, który przywróci zdrowy uśmiech każdemu dziecku w Polsce. Chcę, by gabinet dentystyczny i lekarski powstał w każdej polskiej gminie.

Mówiła także, że plastik to patologia naszych czasów.

- Chciałabym bardzo, by kancelaria prezydenta była wolna od plastiku, a później przyjedzie czas na inne urzędy, szkoły i przedszkola aż wreszcie przestaniemy zaśmiecać nasze środowisko.

ZOBACZ TEŻ: "Prezydent musi zawetować tę ustawę, wysłanie jej do TK byłoby zasłoną dymną". W. Kosiniak-Kamysz o dwóch miliardach dla państwowej TV

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

S
SPENCER WILSON

Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: spencerloan.usa@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 18153830444

G
Gość

Kamysz! przypominasz coś,w co jak sie wdepnie tosmierdzi!

G
Gość

Kamysz,won z Rzeszowa!

k
korona kielce
2 marca, 10:59, Gość:

nastepny burak

Nie musisz się meldować jeśli nie masz nic do przekazania.

Ja coś mam:

Tak czy inaczej wygra Adrian Duda-Kaczyński

G
Gość

nastepny burak

w
www

miał rację gość który go zapowiadał chyba na Lubelszczyźnie jako kandydata na prezydenta Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej; ta partia to relikt prl-u i nie reprezentuje absolutnie środowiska chłopskiego a najlepszym tego dowodem jest kosiniak - lekarz szefem partii chłopskiej

u
uss żorżetta
1 marca, 07:51, adam:

"ale jest prezydentem wszystkich mieszkańców Rzeszowa"

no chyba nie

Na pewno nie.

Widać wyraźnie, że to kolejna chorągiewa, która zblatuje się z każdym dla kariery czy innych osobistych korzyści.

Nie ważne kto wygra, w Polsce nadal będzie rządzić okrągłostołowa neokomuna.

A
Adam Kurtyka

"PRZYPOMNIENIE wydaje się że rząd TUSKA PO/PSL został wykreowany specjalnie na potrzeby budowy iluzji demokracji i istnienia fikcji państwa polskiego III RP w której z dużą swobodą kwitło; złodziejstwo, kradzieże, oszustwa, afery przy współdziałaniu nadzwyczajnej kasty i które stały się fundamentem egzystencji w nowym formacie POst komuny tzw. PO-okrągłostołowej jako państwa teoretycznego „CH.D i K.K.” - Rządy III RP PO/PSL; kojarzone są z zamachem Smoleńskim, z zalegalizowaną przez TK kradzieżą ludziom 158 miliardów z OFE, z podwyższonym do 67 lat wiekiem emerytalnym, z bezprawnym wydaniem rezerwy demograficznej Polaków i przekazanie prawie 6,5 miliarda Euro do BŚ dla Niemiec za dług Grecji, z podwyższeniem podatku VAT, z wyprowadzeniem 24 miliardów PLN z budżetu Kraju na wzmocnienie funduszy strefy EURO, z otwarciem granicy z Rosją, z darowaniem Rosji długu za tranzyt gazu w kwocie 1 miliard 200 milionów, z rezygnacją opłaty przez Rosję za tranzyt gazu przez Polskę, z setkami milionowych i miliardowych afer w tym kradzieżą około 340 miliardów z VAT, korupcją, nepotyzmem i zniszczeniem gospodarki i rozprzedaniem za bezcen i przemysłu i banków, zniszczeniem niemal całkowicie obronności Kraju, rozkładu i degeneracji wszystkich instytucji państwowych w tym szczególnie ; sądownictwa i prokuratury, szkolnictwa, służby zdrowia, jak również zadłużenie Kraju na prawie bilion zł. przy jednoczesnym szerzeniu się nędzy i ubóstwa rodzin oraz masowym wyjazdem za chlebem zagranicę. III RP nierozłącznie kojarzy się wasalizacją Kraju to jest z polityką poddańczą Rosji i Niemiec ale też Unii i to nie tylko przez ekipę rządzącą, ale wszelkiej maści obce agentury w tym sztandarowe WSI które było prawą ręką FSB w Rosji. III RP kojarzy się także z wyprzedażą mediów narodowych i zainstalowaniu w to miejsce wrogich i obcych Polsce mediów, które po dzień dzisiejszy w Kraju manipulują faktami żeby siać wewnętrzny niepokój społeczny, szkalować i donosić na Polskę oraz wzmagać w świecie anty polonizm."

SPECJALNY LINK DLA KODZIARZY:

https://youtu.be/sCNrK-n68CM?t=25

G
Gość
29 lutego, 22:14, Naczelnik:

Najpoważniejszy i najsensowniejszy kandydat na Prezydenta. Uwaga dla wyborców Du..y który hucznie podpisał 13-ki - państwo zabiera emerytom podatek 18% następnie wypłaca 13-ki co w przeliczeniu względem najniższej emerytury daje jakieś 8,5% (oddają mniej niż połowę kwoty zabranej jako podatek) czyli likwidacja podatku proponowana przez Kamysza da 13 i 14 razem bez zbędnej szopki w stylu dobrego wujaszka stalina

Miał na to 8 lat.Dlaczegow wówczas emerytów miał w dalekim poważaniu

G
Gość
29 lutego, 22:14, Naczelnik:

Najpoważniejszy i najsensowniejszy kandydat na Prezydenta. Uwaga dla wyborców Du..y który hucznie podpisał 13-ki - państwo zabiera emerytom podatek 18% następnie wypłaca 13-ki co w przeliczeniu względem najniższej emerytury daje jakieś 8,5% (oddają mniej niż połowę kwoty zabranej jako podatek) czyli likwidacja podatku proponowana przez Kamysza da 13 i 14 razem bez zbędnej szopki w stylu dobrego wujaszka stalina

Myśli,że ludzie mają sklerozę i nie pamiętają podniesienia wieku emerytalnego klaskania klakierowi co pluł na wiarę,o kradzieży z OFE,a nawet o tym że okradli zmarłych zmniejszając zasiłek pogrzebowy.Teraz obiecuje cuda wianki,a gdy był przy rządzie to co robił.Wówczas nie chciał też pomagać emerytom.Nie wspomnę,że w szkołach co roku były inne książki i programy.Teraz nagle sobie przypomniał o wszystkich,tylko,ze obiecywać a robić to dwie inne sprawy.Juz raz pokazał na co go stać.

a
adam

"ale jest prezydentem wszystkich mieszkańców Rzeszowa"

no chyba nie

O
OTUA

Już gumofilcu zapomniałeś kto podniósł wiek emerytalny i kto oklaskiwał czerwoną szuję antykatolicką ? My wyborcy pamiętamy i nawet nie pomoże ten blond-pustak.

G
Gość

Jeżeli Władek stawia naszego Tadka za wzór to.... winszuje wyboru takiego prezydenta. KOMUNO WRÓĆ!

p
pamiętamy

a Jaśko Bury i ukarana Pyta się znaczy teraz w ministry ????

J
Ja

Władek wstawaj, [wulgaryzm]eś się.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3