Wyniki: piłka nożna, klasa O, A i B Stalowa Wola (6/7 listopada)

Pisz
W Grębowie piłkarze Słowianina pokonali rywali z tarnobrzeskiego Sobowa 1-0.
W Grębowie piłkarze Słowianina pokonali rywali z tarnobrzeskiego Sobowa 1-0. Fot. Marcin Radzimowski
Nieprzyjemne wydarzenia rozegrały się w drugiej połowie meczu LZS Ździary z Sanem Wrzawy. Po jednym ze starć poważnej kontuzji doznał bramkarz Sanu Krzysztof Łukawski, który z podejrzeniem złamania nóg i wstrząsu mózgu odwieziony został do szpitala.

Przerwa w meczu trwała ponad pół godziny, a gra została wznowiona po zabraniu bramkarza przez pogotowie ratunkowe. Warunki atmosferyczne i zapadające ciemności spowodowały, że w 82 minucie arbiter zmuszony był do przerwania spotkania.

Słowianin Grębów - Iskra Sobów Tarnobrzeg 1-0 (0-0).
BRAMKI: Mierzwa (77).

SŁOWIANIN: Kochańczyk - Mierzwa, Dul, Gorczyca, Maciuba - Gałużny, Rutyna, Sibiga, Bałata (79 Muciek) - Zając, Lasota.

ISKRA: Kuszaj - Rębisz, P. Zioło, Dryka, Szustak - Bartyzel (86 Jajkiewicz), Lipiec, M. Zioło (Rokicki), Rusek
- Wartoń, G. Zioło.

SĘDZIOWAŁ: G. Wilk (Nowa Dęba). ŻÓŁTE KARTKI: Gałużny - Rębisz, Dryka, Szustak, Bartyzel, Lipiec, M. Zioło, Rusek. WIDZÓW 150.

Już w pierwszej połowie gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Szymon Rutyna i Łukasz Lasota nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Rozstrzygnięcie zapadło w 77 minucie, kiedy to Lasota dośrodkował w pole karne gości, a Robert Mierzwa mocnym strzałem głową posłał piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Kuszaja.

POZOSTAŁE WYNIKI: Kempus Kępie Zaleszańskie - Olimpia Pysznica 1-5 (0-2) P. Mączka (90+1) - Błażejowicz (35), Kościelski (44), Szado (70), Bajgierowicz 2 (85, 89); Strzelec Dąbrowica - Tłoki Gorzyce 3-4 (0-2) Polek 52, Ślęzak 67, Ł. Rożnowski 79 - Winiarski 5, Rychel 30, Kowalski 71, 90+1; KP Zarzecze - Kantor Turbia 0-4 (0-2) Gromadzki 20, Kobylarz 43, Serafin 65, Cupak 90+1; Rotunda Krzeszów - Korona Majdan Królewski 1-3 (1-2) Warchoł 4 - Gajos 11, Ł. Kopeć 34, 57; Bukowa Jastkowice - Strażak Przyszów 1-1 (1-1) Wierny 11 - Żak 20; San Kłyżów - KS Podwolina 3-1 (1-0); Bąk 15, samobójcza 63, Jarosz 77 - Samek 58; Sokół Kamień - Mokrzyszów Tarnobrzeg 0-0; LZS Ździary - San Wrzawy przerwany w 82 min przy stanie 1-0.

Klasa A: GRUPA V
Piłkarze z Woli Zarczyckiej spokojnie mogą trenować, aż do wiosny, bo do tego czasu nikt im nie zabierze pozycji lidera. W ostatnim występie przed zimową pauzą, bliska urwania punktów liderowi była drużyna z Jelnej, jednak finisz piłkarzy z Woli Zarczyckiej zapewnił im komplet punktów.

Męczarnie w derbach przechodził spadkowicz z Rudnika, który jednak zdołał zaksięgować trzy punkty w starciu z Jutrzenką. Wysoka wygrana zespołu z Brzózy Królewskiej pozwoliła mu wskoczyć o jedno miejsce w ligowej tabeli i podreperować konto bramkowe.

FRANCESCO JELNA - PRZEMIANA-AZALIA WOLA ZARCZYCKA 1-2 (1-0)
BRAMKI: Bielak (8) - Kida 2 (70, 73).

JELNA: Baj - Mateusz Zygmunt, Marcin Zygmunt, Baran, Wośko - Dąbrowski, Bielak, Krzemiński, Iskra - Mołdoch, Miś.

WOLA ZARCZYCKA: Zięba - K. Nizioł, P. Nizioł, Florek, Stańko - Sztaba, Srazyński, Sobota, Kida - Szczepański, Flis.

SĘDZIOWAŁ Bogusław Pieróg (Stalowa Wola). WIDZÓW: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Czarni Sójkowa -Przędzel 0-3 (0-1) Kobylarz (33), Wildanger (70), Śnios (80); Orzeł Rudnik - Jutrzenka Kopki 3-2 (1-1) Szopa (20), Skoczylas (51), Jaśkowski (53) - Kostyra (30), Król (70); Azalia Brzóza Królewska - Łowisko 6-0 (2-0) Szpunar (29), Wawrzaszek (42), T. Zygmunt 2 (59, 70), Loryś (83), Dec (89); KS Jarocin - Staromieszczanka Stare Miasto 4-2 (1-1) Kania (8), Kutyła (55), Smutek (60), Piskorowski (65) - Ćwikła (20), Krzemiński (82); KS Sarzyna - Ceramika Harasiuki 2-2 (0-0) Mierzwa 2 (70, 90) - Zwolak (60), samobójcza (85); Rzeczyca Długa - Sparta Jeżowe 2-1 (1-0) Stanek (32), Kusiński (63) - Urbanik (77); Brzyska Wola - Advit Łętownia 3-3 (2-1) Ćwikła 2 (36, 38), Krupa (80) - T. Kolano (10), Szuba (60), M. Kolano (65).

Grupa VI
Pierwsza połowa meczu w Radosanu z Sokołem zakończyła się remisem, bo gospodarze byli nieskuteczni. Sam Łukasz Koc zmarnował 3 wyśmienite okazje na gola.

Po zmianie stron piłkarze gospodarzy poprawili celowniki i strzelili rywalowi 3 gole. Sanna Zaklików niespodziewanie przegrała w Kotowej Woli, ale i tak będzie przewodzić tabeli do wiosny.

RADOSAN RADOMYŚL - SOKÓŁ SOKOLNIKI 3-1 (0-0)
BRAMKI: Jędrzejewski 2 (68, 85), A. Gąsiorowski (87) - Ł. Bożek (60).

RADOSAN: Kociołek - K. Maciurzyński, Muszyński, M. Maciurzyński - Jędrzejewski, Szelest (60. Kiernicki), S. Gąsiorowski, Środek (56. Zięba), Koc - A. Gąsiorowski, Buczek (65. Story).

SOKÓŁ: Czerepak - Chmiel, Łakwa, Wiśniewski, K. Kasak - Kowalski, Ł. Bożek, Tarnowski (70. Nowak), Czerwiński (89. Wdowiak - B. Kasak, Cąpała (62. Wolak).

SĘDZIOWAŁA: Katarzyna Grabowska (Stalowa Wola). WIDZÓW: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Jagiełło Pilchów - Wisan Skopanie 2-6 (0-3) Sojecki 2 (59, 72) - Stępień (8,) Rup 2 (38, 44), Durda 2 (53, 78), Lis (82- karny); Tarnowska Wola - Jadachy 1-0 (0-0) Siudak (70); Koniczynka Ocice - Kolejarz Knapy 1-3 (0-1) M. Wójcik (65) - Polek 2 (21, 87), Wójciak (75); Ceramika Hadykówka - Jeziorak Chwałowice 1-4 (1-2) Mokrzycki (22) - Ziółkowski 2 (17, 67), Wydra (34), Kurkiewicz (75); Łęg Kopcie - Wielowieś Tarnobrzeg 5-2 (0-0) Stachowicz, Kryszczyński dla Wielowsi gości; Truck Kotowa Wola - Sanna Zaklików 2-1 (0-1) Czarnecki (56), Korzonek (74) - Pankowski (28); Czarni Lipa - Unia Skowierzyn 2-0 (1-0).