Wyniki: piłka nożna, klasa O Jarosław: Piast Tuczempy śrubuje rekord

mjastrzeb
Piłkarze Syrenki Roźwienica (na czerwono) prowadzili z Czuwajem 1-0, ale ostatecznie musieli się podzielić punktami z rywalem. fot. ROMAN KIJANKA
15 z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze lidera z Tuczemp! Ich przewaga nad najgroźniejszymi rywalami, którzy musieli się zadowolić remisami, znów urosła. Piękną serię podtrzymał Golbalux Wiązownica - siódma kolejna wygrana.

W Radymnie i Oleszycach doszło do regionalnych derbów. Znacznie ciekawiej było w tej drugiej miejscowości, gdzie górą okazał się lubaczowski zespół.

SYRENKA ROŹWIENICA - CZUWAJ PRZEMYŚL 1-1 (1-0)
BRAMKI: Błaszczyk (21) - Gniatek (60)

SYRENKA: Krupa - Kubicki, Ł. Pajda, Żołyniak, Skowron, Wańkowicz, Błaszczyk, Pilch (79. Sułkowski), M. Pajda (60. Zawadzki), Łuc, Rybkiewicz.

CZUWAJ: Sochacki - Kaplon, Galanty, Przybyszek, Szczęsny, Wielgosz, Adamski, Hanasko, Zajac (10. Gniatek), Ługowski (75. B. Turek).

SĘDZIOWAŁ Dariusz Tomas (Lubaczów) ŻÓŁTA KARTKA Ł. Pajda WIDZÓW: 100

Wynik spotkania już w szóstej minucie mógł otworzyć strzałem głową Rybkiewicz, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Co udało się Sochackiemu na początku meczu nie udało się w 21 minucie, gdy po koronkowej akcji Rybkiewicz - Błaszczyk, ten ostatni wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W odpowiedzi kilka chwil później mocno uderzył Ługowski ale nad poprzeczką. Jeszcze w samej końcówce pierwszej połowy podwyższyć wynik próbował znów Rybkiewicz ale i tym razem na posterunku był Sochacki.

Po zmianie stron jedna z kontr gości zakończyła się bramką wyrównującą za sprawą celnego uderzenia Gniatka. Do końca meczu drużyny już nie stworzyły sobie dogodnej sytuacji a walka trwała głównie w środkowej części boiska.

BŁĘKITNI GRZĘSKA - POGOŃ MAŁKOWICE 1-1 (1-1)
BRAMKI: Uberman (27) - Solarczyk (7)

BŁĘKITNI: Osmyk - M. Przeszłowski, Pieniążek, Maj, Żak, Domka, Krupa, Wiśniowski, Uberman, Zając, Kubicki (66. T. Przeszłowski).

POGOŃ: Mazur - Pelc, Kolanek, Strzałkowski, Roztecki, Kula, Leńczyk, Wilczek, Jaroch, Sowa, Solarczyk.

SĘDZIOWALI Dariusz Michalec oraz Artur Cynar i Piotr Głach (Lubqaczów) WIDZÓW: 150

Szybko strzelona bramka przez gości dała im spokój w grze. Błękitni po ładnym strzale Sylwestra Ubermana w 27 minucie doprowadzili do wyrównania.

Po golu na 1-1 mecz głównie toczył się w środkowej części boiska i był typowym spotkaniem walki. Na kilka minut przed końcem gospodarze mieli znakomitą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki.

Niestety dla miejscowych Andrzej Krupa nie zdołał zamienić rzutu karnego na gola.

MKS RADYMNO - LKS SKOŁOSZÓW 1-1 (1-0)
BRAMKI: Matwij (40) - Dmitrzyk (63).

RADYMNO: Popkiewicz - Matwij, Delikat, Tworzydło, Demski - Halwa, Skowronek (75. Petynia), Majewski, Szpunar - Andruszko, Łamasz (58. Kisielewicz).

SKOŁOSZÓW: D. Buczkowski - P. Mazurkiewicz, M. Sobejko, Andrejko (44. J. Sobejko), G. Sobejko - Przytuła, Bach, Samborski, K. Buczkowski (89. S. Mazurkiewicz) - Olech, Dmitrzyk.

SĘDZIOWALI Jacek Zygmunt oraz Kazimierz Buryło i Łukasz Horodecki (Jarosław). ŻÓŁTA KARTKA: Majewski. WIDZÓW 350 (ok. 100 ze Skołoszowa).

Pojedynek drużyn sąsiadujących ze sobą miejscowości upłynął pod znakiem spokojnej i wyrównanej grze. Żadna z nich nie chciała wyrządzić sobie "krzywdy", stąd też podział punktów przyjęto w obu obozach z zadowoleniem.

Do przerwy więcej atakowali gospodarze, czego uwieńczeniem był ładny gol Mirosława Matwija. O dwa kolejne mógł postarać się 18-letni Konrad Demski, ale nie wykorzystał dogodnych sytuacji.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, a końcówka należała już do skołoszowian. Jedyne trafienie dla nich zanotował Marcin Dmitrzyk, świeżo pozyskany z Czarnych Bolestraszyce, przymierzany do Żurawianki Żurawica.

WISŁOK ŚWIĘTONIOWA - GOLBALUX WIĄZOWNICA 0-1 (0-0)
BRAMKA: K. Luft (65-wolny)

WISŁOK: G. Pelc - A. Pelc, D. Krupa, Dziedzic, Czernik, Szkoda, G. Krupa (83. Konieczny), Gurak, D. Mirek (86. Niżnik), Piróg (60. Birek), Mroszczyk (75. Kukulski).

GOLBALUX: Jankowski - K. Luft, Kłak, Rogowski, Romanow (58. P. Luft), Babiarz (80. Krzeptoń), Feldman (84. Rygowski), Szumigraj, Kipczak (58. Gołąb). Purcha, Kubas

SĘDZIOWALI Maciej Gumiński oraz Daniel Iwański i Grzegorz Pikuła (Jarosław) WIDZÓW: 100.

Od początku meczu spotkanie było wyrównane. Raz jedni raz drudzy próbowali przedrzeć się pod bramkę rywala, ale dobrze radziła sobie obrona obu drużyn. Jedyna bramka meczu padła w drugiej połowie.

Rzut wolny na gola zamienił Krzysztof Luft. Miejscowi mimo ambitnej gry nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

CZARNI OLESZYCE - POGOŃ -SOKÓŁ LUBACZÓW 2-3 (1-1)
BRAMKI: Sądej (23), Dworak (69) - Flis 2 (16-karny, 48), Mularczyk (63).

CZARNI: Świstak - Pytel, Dawidowicz, Mazur (60. Klojzy), Stec (46. Machczyński) - Jaremko, Polak (80. Jabłoński), Nowak, Dworak - Żuk, Sądej.

POGOŃ-SOKÓŁ: Pietrasiewicz - Horodko, Gacek, Nieckarz, Kida - Mularczyk, Gancarz, Kopciuch (70. Żurek), Flis - Misztal (73. Małecki), Dyś.

SĘDZIOWALI Paweł Anklewicz oraz Anna Motyka i Paweł Kluz (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Stec, Polak, Jabłoński, Dworak - Horodko, Żurek; CZERWONA: Świstak (88, uderzenie rywala w głowę). WIDZÓW 300 (ok. 100 z Lubaczowa).

W przeciwieństwie do derbów w Radymnie ten pojedynek o prymat w powiecie lubaczowskim był bardzo zacięty, obfitował w kartki i trzymał w napięciu do końcowego gwizdka.

Miejscowi postawili się rywalowi, dzielnie walczyli, dążąc, chociaż do podziału punktów. Jednak niewiele brakowało, aby zanotowali jeszcze większe straty.

W 80. minucie 22-letni Michał Mularczyk pięknym strzałem trafił w poprzeczkę, a już w doliczonym czasie 17-letni Paweł Małecki nie wykorzystał sytuacji, mając przed sobą jedynie bramkarza.

POZOSTAŁE WYNIKI: Budowlani Szówsko - Pogórze Rokietnica 0-3 (0-1) R. Olcha (44), Pilawa (58), R. Żelazny (75-wolny) ; Bizon Medyka - Sokół Sieniawa 0-0; Łęk Ostrów - Piast Tuczempy 0-2 (0-2) Czub (5), M. Iwański (36).