MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Z Maryją we wspólnocie Kościoła" - wkrótce wyruszy 44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
PAP/Darek Delmanowicz
44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem "Z Maryją we wspólnocie Kościoła", związanym z realizacją programu duszpasterskiego na rok 2024. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 4-15 lipca, a uczestnicy będą mogli wyruszyć z różnych miejscowości archidiecezji przemyskiej.

Termin i miejsca wyjścia

Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca 2024 r. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się o godz. 7:00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Grupy będą wyruszać zgodnie z tradycją:

  • 4 lipca: Przemyśl, Radymno, Lesko
  • 5 lipca: Jarosław, Leżajsk, Brzozów
  • 6 lipca: Przeworsk, Łańcut, Krosno

Pielgrzymi zakończą swoje wędrówki 15 lipca, uczestnicząc w Mszy Świętej w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 11:00.

Historia i charakterystyka

Pierwsza pielgrzymka na Jasną Górę z diecezji przemyskiej odbyła się w 1978 roku. Od 1981 roku organizowana jest oddzielnie z Przemyśla. Obecnie pielgrzymka składa się z 10 grup, każda z nich ma swojego patrona, na przykład grupie z Przemyśla patronują św. Jacek i św. Kazimierz. W pielgrzymce uczestniczy około 1300 osób, w tym również pielgrzymi z innych części Polski i zagranicy.

Trasa i warunki

Trasa pielgrzymki liczy około 380 km, podzielona na 12 etapów dziennych, każdy o długości około 33 km. Pielgrzymi odwiedzają sanktuaria maryjne, kościoły parafialne i inne miejsca kultu religijnego. W pielgrzymce może wziąć udział każdy pełnoletni, fizycznie przygotowany uczestnik, akceptujący jej religijny charakter.

Koszty i zapisy

Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł. Dla kolejnych członków najbliższej rodziny opłata wynosi 150 zł. Osoby planujące dołączyć na jeden dzień płacą 20 zł za dzień. Zapisy odbywają się u Księdza Przewodnika grupy. Szczegóły na stronie internetowej www.pielgrzymka.przemyska.pl.

PAP/Darek Delmanowicz

Przygotowanie duchowe

Duchowe przygotowanie do pielgrzymki będzie przeprowadzane w terminach podanych przez Księży Przewodników. W pielgrzymce duchowej mogą uczestniczyć osoby, które ze względu na wiek, chorobę lub inne przeszkody nie mogą fizycznie pielgrzymować. Radio FARA organizuje duchowe uczestnictwo poprzez transmisje i programy relacjonujące przebieg pielgrzymki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24