Zacięty mecz w Mielcu. ITA TOOLS Stal walczyła z Radomką do końca. Przegrała po tie-breaku [ZDJĘCIA]

bum
Mielczanki do końca walczyły z faworyzowanymi rywalkami z Radomia
Mielczanki do końca walczyły z faworyzowanymi rywalkami z Radomia Anna Jajkiewicz
Ponad 160 minut trwał mecz 13. kolejki Tauron Ligi ITA TOOLS Stali Mielec z MOYA Radomka Radom. Ambitne mielczanki toczyły z faworyzowanymi rywalkami wyrównaną walkę. Marzyły i walczyły o tak potrzebne zwycięstwo. Muszą się zadowolić jednym punktem, bo w tie-breaku wygrały radomianki.

Po dwóch blokach na środku siatki Radomka uciekła na 9:6. Stal nie spasowała, tylko systematycznie odrabiała straty. Emilia Mucha dwukrotnie obiła blok z Radomia, Sonia Kubacka atakowała środkiem, zadziałał blok z Mielca i Stal przeważała 12:10. Weronika Gierszewska zameldowała się dwoma skutecznymi dwa ataki i było 15:13 dla gospodyń, które nie spuszczały z tonu. Pola Nowacka była autorka akcji na 16:14, Gierszewska na 17:15. Po bloku Izabeli Bałuckiej notowano 18:15, a asie Gierszewskiej 19:15. Mocno zmobilizowane mielczanki po ataku Muchy z drugiej linii przeważały 20:17. Kiedy kolejny raz zadziałał blok z Mielca gospodynie przeważały 22:17. Bardzo dobrze spisująca się Mucha podwyższyła prowadzenie, Bałucka zagrała asa, Mucha postawiła kropkę nad ”i” w tym secie.

Na starcie drugiej partii Stal przeważała 6:3. Po punktowym bloku mielczanki prowadziły 11:6. Za chwilę 12:8. Radomka jednak przy pomocy zagrywki nie tylko odrobiła straty, ale po akcji Hilary Johnson prowadziła 17:14. Stal jednak po bloku Bałuckiej doprowadziła do remisu (18:18). Przyjezdne znów uzyskały trzypunktową przewagę, ale set zakończył się grą na przewagi. W niej decydujący punkt zdobyła Johnson.

Trzecia odsłona także dla ekipy z Radomia. Początek upłynął pod znakiem walki punkt za punt za punkt. Po bloku Marty Łyczakowskiej zespół gości przeważał 17:13 i trzymał fason (18:14. 19:15, 21:16). Ostatni punkt zdobyła Marie Schölzel.

Czwarty set przebiegał przy przewadze Radomki (9:5, 12:9. 15:12), ale zryw Stali pozwolił jej na przejęcie inicjatywy (22:20). Rywalki wyrównały, ale po zablokowaniu Reiter miejscowe miały piłki setowe. Wyrównała Schölzel. Tym razem dwie ostatnie piłki zdobywały mielczanki: Nowacka i bardzo skuteczna Mucha.

W tie-breaku po błędach gospodyń 7:4 przeważała Radomka. Zespoły zmieniały się stronami przy prowadzeniu radomianek 8:5. Johnson podwyższyła na 11:7. Ta sama siatkarka zdobyła czternasty punkt (14:10). Zamknęła mecz Klaudia Nowakowska.

Radomka wygrała czwarte spotkanie z rzędu, Stal przegrała dziesiąty raz z rzędu i z dorobkiem pięciu punktów zamyka tabelę. Oby 2024 rok był szczęśliwszy dla beniaminka, który ambitnie walczy.

ITA TOOLS Stal Mielec – MOYA Radomka Radom 2:3 (25:19, 24:26, 21:25, 26:24, 10:15)

Stal: Kucharska 5, Mucha 24, Kubacka 7, Bałucka 8, Nowacka 19, Gierszewska 19, Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero), Dyduła 2, Walczak, Laskowska - Azab. Trener Mateusz Grabda.

Radomka: Łyczakowska 4, Murek 1, Świrad 9, Reiter 15, Johnson 24, Schölzel 17, Strasz (libero) oraz Nowakowska 12, Gajer 1, Moskwa (libero), Rybak - Czyrniańska. Trener Stefano Micoli

Sędziowali: Gabriela Ferenczak (Wieliczka) i Jacek Litwin (Kraków). MVP: Marie Schölzel. Widzów: 800.