Zawodnicy z Podkarpacia zdobyli srebrne medale mistrzostw świata. Medale wręczył im Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski wręczył medale m.in. naszym zawodnikom
Robert Korzeniowski wręczył medale m.in. naszym zawodnikom Tomasz Wojtowicz
Dwoje zawodników z Podkarpacia odegrało czołowe role w mistrzostwach świata w nordic walking, które odbyły się w Choczewie (woj. pomorskie).

Tomasz Wojtowicz (K.B. Athletic Zręcin/NSZZ „Solidarność” w Goodrich Aerospace Poland sp. z o.o.) i Erwina Wilusz (Vingberg Polska/Sokół Rymanów) startowali na dystansie 5 km i oboje zdobyli srebrne medale.

- W kwalifikacjach zająłem 25 miejsce. W biegu głównym poprawiłem życiówkę o 24 sekundy. Zająłem 2 miejsce, a dodatkowo zdobyłem złoto w kategorii M30+. Byłem też w drużynie, która zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Świata - mówi pan Tomasz.

Erwina w kwalifikacjach zajęła 3 miejsce. W finale lepsza od niej okazała się jedynie Hanna Krajewska z Piły. Erwina również wywalczyła złoto w kategorii K30+ i była w drużynie, która zdobyła złoto. Stawiły się reprezentacje 14 krajów, m.in. z Maroka, Francji, USA, Ukrainy, Włoch, Słowacji, Czech, Niemiec, Łotwy. Medale wręczał czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym - Robert Korzeniowski.

Wyniki - 5 km:
mężczyźni
, 1. Jacek Witucki (Polska, Poznań) 28:40, 2. Tomasz Wojtowicz (Polska, Widacz) 28:43, 3. Olivier Guillemin (Francja, Ploeren) 29:30;
kobiety, 1. Hanna Krajewska (Piła) 30:11, 2. Erwina Wilusz (Polska, Iwonicz-Zdrój) 30:59, 3. Renata Jachimowicz (Polska, Wierzbno) 31:46.

Dodam, że w chwili obecnej jestem liderem ENEA Pucharu Polski na dystansie 5 i 10 km, Erwina Wilusz z kolei z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji tego Pucharu na dystansie 5 km. Prowadzę też na dystansie Półmaratonu w Pucharze Świata INWA Nordic Walking World Cup, z Kolei Erwina jest liderką tego Pucharu na dystansie 5 km. Po zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Polski w Półmaratonie w Tarnowskich Górach, zostałem powołany do kadry narodowej na kolejne mistrzostwa, które odbędą się w Jakuszycach z ramienia Federacji INWA.