Złoto dla Przemyśla, Mielca, wysokie miejsce Resovii

Nz. w kacji Marcin Matycz z Resovii, który zajął 2 miejsce w biegu na 1500 metrów archiwum
Młodzi lekkkoatleci z Podkarpacia zdobyli 7 medali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce juniorów młodszych, która odbyła się w Krakowie.

Tytuł mistrzowski w Krakowie zdobył Paweł Chabko (UKS Tempo 5 Przemyśl), który wygrał bieg na 2 tysiące przez przeszkody. W chodzie na 5 tysięcy metrów rządziły mielczanki; wygrała Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec), srebro zdobyła Angelika Augustyn

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Resovii. Dzięki temu klub znad Wisłoka w klasyfikacji drużynowej uplasował się na wysokim 6 miejscu (na 200 sklasyfikowanych). Medale zdobywali też zawodnicy Witaru Tarnobrzeg, Victorii Stalowa Wola i Trójki Sandomierz. Województwo Podkarpackie zajęło 8 miejsce.

Wyniki:

chłopcy - 1500 m, 1. Damian Rudnik (MKS Chojniczanka 1930) 3:55.00, 2. Marcin Matycz (Resovia) 3:58.42, 3. Kamil Linka (Gwardia Piła) 4:03.64; 2000 m pprz, 1. Paweł Chabko (UKS Tempo 5 Przemyśl) 6:04.25, 2. Bartosz Wróbel (Bolesłavia Bolesławiec) 6:06.94, 3. Jakub Sierżęga (UKS Trójka Sandomierz) 6:09.29; w dal, 1. Marek Brzeziński (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 7.27, 2. Marek Gaj (Witar Tarnobrzeg) 7.06, 3. Wojciech Kobel (Znicz Biłgoraj) 6.88; dysk (1.50), 1. Dominik Siejkowski (Lubusz Słubice) 51.03 RŻ, 2. Bartłomiej Stój (Victoria Stalowa Wola) 50.24, 3. Michał Małysz (Lubusz) 50.15;

dziewczęta - chód 5000 m, 1. Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 23:56.04, 2. Angelika Augustyn (OTG Sokół Mielec) 24:35.16, 3. Anna Lehmann (Orkan Środa Wlkp.) 25:34.87; 4x400m, 1. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3:56.28, 2. MUKS Płock 3:56.72, 3. Victoria Stalowa Wola 3:57.49.