Zwycięstwa Handball Stal Mielec i SPR Orzeł Przeworsk, Orlean Upstream Przemyśl przegrywa w Zabrzu [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał SMS II Kielce.
SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał SMS II Kielce. Grzegorz Kostka
Ekipy z Mielca i Przeworska pokonały swoich rywali, przykrą niespodziankę swoim kibicom sprawili przemyślanie.

Superliga kobiet

Liga Centralna Mężczyzn

Nielba Wągrowiec - Handball Stal Mielec 33:34 (15:14)

Handball Stal: Dekarz, Novikov, Maj – Nowak, Sobczyk, Kotliński 5, Valyntsau 6, Kowalik 1, Napierała 4, Smoliński 2, Stefani 3, Goliszewski 6, Przychodzeń 1, Osmola, Światłowski 4. Trener Tomasz Sondej.

Kary 12 i 14 min.

Widzów 290.

Stal rozpoczęła od prowadzeni 3:0, miejscowi jednak szybko doprowadzili do wyrównania. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka. Obie drużyny były na prowadzenie. W końcówce więcej szczęścia mieli gospodarze i to oni na przerwę zeszli z minimalną zaliczką. W pierwszych minutach po przerwie Nielba odskoczyła na trzy bramki. Seria sześciu bramek z rzędu gości, pozwoliła im odrobić straty i samemu wyjść na trzy bramki na plusie. Miejscowi próbowali odrabiać straty, ale jak tylko zbliżyli się na jedną bramkę, Stal znów odskoczyła. Dwie bramki w 60 minucie pozwoliły im tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo mielczan.

1 liga mężczyzna

SPR Górnik Zabrze - Orlen Upstream SRS Przemyśl 36:30 (18:12)

SRS: Nowak, Sar, Iwasieczko, Zajdel – Kielar, Skawiński 6, Walczyk 4, Guzdek, Kubik 1, Mróz 1, Paw 3, Makuła 1, Świt 4, Hoim, Bykowski 2, Kulka 8. Trener Jarosław Knopik.

Kary 14 i 14 min.

Widzów 100.

Nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Zabrza przemyślanie. Do tej pory SPR w 4 meczach zgromadził zero punktów, zaś SRS wygrał trzy wszystkie dotychczasowe mecze. Miejscowi szybko odskoczyli na trzy bramki. Goście zerwali się i doprowadzili do remisu po 7. Później już miejscowi byli nie do zatrzymania i do przerwy prowadzili sześcioma trafieniami. Przyjezdni na drugą połowę wyszli jak by bez wiary w odrobienie strat i szybko Górnik dorzucił kolejne bramki, osiągając nawet jedenaście trafień na plus. W końcówce przemyślanie zaczęli w końcu trafiać i odrobili część strat, zmniejszając rozmiary porażki.

SPR Orzeł Przeworsk – SMS II Kielce 33:28 (17:14)

Orzeł: Kędzior, Barnaś - Wlazło 2, Starzecki 6, Jewuła 2, Mochocki, Dutka 3, Świerk 4, Małecki 3, Wajda 8, Czapka, Kubisztal 2, Bednarz 3. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 10 i 10 min.

Widzów 200.

Goście w pierwszych minutach prezentowali znakomitą skuteczność, a że miejscowi mieli problemy z pokonaniem bramkarza SMS, to przyjezdni zbudowali cztery bramki zaliczki. Z czasem jednak Orzeł wzmocnił defensywę, swoje trzy grosze w bramce dołożył Grzegorz Barnaś i miejscowi odrobili straty, by na przerwę mieć już trzy bramki na plusie. Goście na początku drugiej połowy doprowadzili do remisu. Później na parkiecie rządził już tylko Orzeł, co dało mu drugie ligowe zwycięstwo.

2 liga mężczyzn

Handball Stal II Mielec – Rokitnica Zabrze 41:34 (19:13)

Handball Stal: Novikow, Tara - Paleń 4, Osmola 6, Przychodzeń 3, Napierała 8, Król 2, Jackowski, Smoliński 6, Sobczyk 9, Borowiecki, Rybicki, Mroczka, Dzierga 3, Mikielewicz. Trener Paweł Wilk.

Stalowcy od pierwszych minut mocno przycisnęli i już po pierwszej połowie wywalczyli sobie sześć bramek zaliczki. Na początku drugiej połowy mielczanie popisali się dwoma seriami po cztery bramki z rzędu i mając jedenaście trafień naplusie spokojnie dograli mecz do końcowej syreny.

MOSiR – SMS III 22:35 (12:19);
ASPR - Siódemka 33:27 (17:11);
Hutnik – AZS AGH II 25:30 (12:17);
Jedynka – Vive II 24:28 (10:13).