1 liga siatkarek. San-Pajda Jarosław odblokowany. "Biszkopty" znów zaczęły wygrywać w 1 lidze siatkarek

Zaktualizowano
Artur Bżdżoła
Siatkarki San-Pajda Jarosław po dwóch porażkach z rzędu odniosły ósme w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczne Piotra Pajdy pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

San-Pajda Jarosław świetnie rozpoczął swoją przygodę z 1 ligą. Podopieczne Piotra Pajdy wygrały 7 na 8 meczów i przez jakiś czas były liderkami. Przyszedł jednak kryzys. Popularne „Biszkopty” w starciach z SMS-em Szczyrk i Częstochowianką nie ugraly nawet seta.

Pierwszy set w starciu z KSZO też nie napawał optymizmem. Jarosławianki po niezbyt dobrej grze uległy do 20 i było się czego obawiać. Na szczęście w kolejnych setach niespodzianek nie było i San-Pajda wygrał na trzy oczka, by wskoczyć na 3. miejsce w tabeli.

Więcej o siatkówce

- To wszystko siedziało w głowach tych dziewczyn. Ostatnie porażki nie działały zbyt dobrze na dziewczyny, one same ze sobą walczyły – tłumaczy Piotr Pajda. – Na szczęście udało się im odblokować. Myślę, że zespół musiał się odblokować, a w Ostrowcu przyzwyczaić do tej hali. Wierzę, że mamy ten kryzys już za sobą. Trzeba wrócić do tego, co było, bo na początku sezonu wpadliśmy w pułapkę zwycięstw i wydawało się, że łatwo wszystkich ogramy, ale to jest inna liga, rywalem coraz lepiej czytają taktykę, a w internecie jest coraz więcej materiału o nas.

KSZO Ostrowiec Św. – San-Pajda Jarosław 1:3

Sety: 25:20, 16:25, 17:25, 15:25

San-Pajda: Saj, Stroiwąs, Chmielewska, Jagodzińska, Bryda, Dudek, Dutkiewicz (libero) oraz Łyszkiewicz, Bartkowska, Stecko, Magierowska, Michalska, Brzezińska (libero). Trener Piotr Pajda.