2 liga: Orzeł Przeworsk zwycięski, Stal Mielec po raz drugi na tarczy

kostka
Orzeł Przeworsk prowadził cały mecz w starciu z Buskowianką Busko i pokonał u siebie rywala księgując pierwszy komplet punktów w tym sezonie 2 ligi piłkarzy ręcznych. W końcówce jednak nie obyło się bez nerwów. Drugą porażkę w sezonie zanotowały rezerwy Stali Mielec.

SPR Orzeł Przeworsk - Buskowianka Busko29:27 (15:12)

Orzeł: Król, Gromny – Jaśkowiec, Kuras 3, Sołek, Leja 2, Krzych 3, Gancarz 3, Birek 1, Kornafel 5, Rybak 1, Świerk 11, Wnęk, Gondek, Pilek, Warchoł. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 6 i 4. Widzów 200.

Gospodarze prowadzili od pierwszej minuty, prezentując szybką i skuteczną grę. W pierwszych 20 minutach dołożyli jeszcze dobrą defensywę pozwalając rywalom rzucić tylko sześć bramek. W drugiej połowie z biegiem czasu miejscowi odskoczyli już na sześć bramek i zamiast spokojnie kontrolować przebieg gry, zaczęli popełniać proste błędy w ataku, co doprowadziło do nerwowej końcówki. W ostatnich sześciu minutach goście zdobyli sześć goli tracąc tylko dwa, na szczęście wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła gospodarzom odnieść dwu bramkowe zwycięstwo.

Stal II Mielec - AZS AGH Kraków19:24 (7:13)

Stal II: Witkowski – Żak, Osmoła 2, Wilk 2, Chudzik, Batko, Kilian 3, Jacek 1, Ziomek 1, Mrozik, Kozioł 4, Styczeń 2, Ulak 4. Trener Marcin Basiak.

Kary: 8 i 6. Widzów 100.

Tym razem mielecka młodzież mocno postawiła się rywalowi. Przez pierwszy kwadrans co prawda prowadzili goście, ale tylko jedną bądź dwoma bramkami. Goście uciekli między 15 a 25 minutą kiedy to miejscowi rzucili tylko jedną bramkę zaś przyjezdni pięć. Po przerwie miejscowi odrobili część strat i w 38 minucie przegrywali tylko trzema bramkami. Jednak akademicy szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i z powrotem zbudowali pięcio bramkową przewagę. Do końca meczu gra toczyła się już bramka za bramkę i ostatecznie goście z Krakowa zainkasowali komplet punktów zwyciężając pięcioma trafieniami.

POZOSTAŁE WYNIKI: UJK Kielce - VIVE II Kielce 33:20 (15:11); Grunwald Ruda Śląska - SMS II Kielce przeł. na 10 października.