3 liga grupa IV. Siarka Tarnobrzeg straciła punkty w Chełmie

Marcin Radzimowski
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie zdobyli żadnych punktów w wyjazdowym pojedynku z Chełmianką Chełm. Decydujący gol padł w pierwszej połowie spotkania.

Piłkarzom Siarki Tarnobrzeg zdecydowanie gorzej jednak wiedzie się w pojedynkach wyjazdowych. Podopieczni trenera Dariusza Kantora w sobotę przegrali drugi mecz poza Tarnobrzegiem - tym razem z Chełmianką. Decydującego gola zdobył Krystian Mroczek.

W przerwie szkoleniowiec gości przeprowadził trzy zmiany, potem nastąpiły kolejne, ale ze starań tarnobrzeżan ostatecznie nic nie wyszło. Szkoda, bo Avia Świdnik niespodziewanie padła w derbach ze Świdniczanką 1:3 i gdyby nasza ekipa postawiła na swoim, po tygodniu przerwy powróciłaby na fotel lidera tabeli.

Chełmianka miała szczelną obronę i, jak widać, tym sposobem można zdobywać punkty. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu fatalna. Chyba nie dojechaliśmy mentalnie. Chcieliśmy za bardzo piłkarsku, za mało było charakteru, cech wolicjonalnych

komentował po meczu Dariusz Kantor, trener Siarki

- Straciliśmy pierwsze 45 minut, a do tego bramkę – kontynuował coach tarnobrzeżan. – Gol to kwintesencja naszej słabej gry. Z lewej strony nie umiemy zabezpieczyć Korbeckiego, on wzdłuż pola karnego prowadzi piłkę, Mroczek przestawia naszego obrońcę i jest bramka. Oddaje ona wszystko to, co działo się w tej połowie z nasza grą.

Drugą część meczu szkoleniowiec gości ocenił jako dobrą w wykonaniu swoich podopiecznych.

Chełmianka miała jedną sytuację, gdy nas złapała na kontrę, ale generalnie nasza organizacja gry, faza przejścia z ataku do obrony była odpowiednia. Jedną, a nawet kilka goli powinniśmy strzelić. Niestety, wyglądało, jakby niektórzy bali się trafić do siatki. Jeśli nie będziemy konkretni w swoich działaniach, będziemy przegrywać.

stwierdził coach naszego zespołu

- Musimy pracować. Mamy zespół w przebudowie, mogą się zdarzyć słabsze momenty, ale poradzimy sobie z tym. Mamy teraz Avię Świdnik, więc jeśli chcemy przełamać taką porażkę, odkuć się, to właśnie w takim meczu, z liderem, najlepiej to zrobić – podkreśli Dariusz Kantor.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Mroczek 35.

Siarka: Zoch - Bieniarz, Woś (46. Bierzało), Szymocha, Sulkowski - Kaliniec, Kumorek (46. Feret), P. Lisowski (72. Mróz), Prusiński (46. Cichocki) - Orlik, Krzysztofek (72. Kalamvokis)

Chełmianka: Grzywaczewski, Piekarski, Stępień, Mroczek, Ofiara, Korbecki, Pendel, Marchuk, Groborz, Wiatrak, Karbownik.

Sędziował: Rzucidło (Śródmieście).