3 liga. Stal Stalowa Wola zremisowała w "hutniczych" derbach z KSZO. Nie pomogło ponad pół godziny gry w przewadze

Stal Stalowa Wola nie wykorzystała gry w przewadze do zdobycia kompletu punktów
Stal Stalowa Wola nie wykorzystała gry w przewadze do zdobycia kompletu punktów stal1938.pl
W "hutniczych" derbach Stali Stalowa Wola z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim kibice nie doczekali się bramek. Remis mniej smakuje Stalówce, ponieważ od 57. minuty grała z przewagą jednego zawodnika

Stal chciała się zrehabilitować za porażkę w Połańcu, wygrać trzeci mecz w rundzie wiosennej i trzeba nadmienić, że okoliczności jej sprzyjały. W 57. minucie drugi żółty kartonik zobaczył Kacper Dereń, 20-letni defensor z Ostrowca. Do końca meczu było daleko i wydawało się, że droga do skasowania kompletu punktów stoi otworem. Zielono-czarni nie zwlekali, przejęli inicjatywę, zaczęli z werwą atakować, stwarzali sobie okazje, ale, niestety, piłka nie chciała wpaść do siatki gości.

Kiedy drużyny miały identyczne siły, tempo gry było konkretne, sporo działo się pod jedną i pod drugą bramką. Gospodarze sporo uderzali na bramkę KSZO, ale te próby były zwykle niecelne lub piłka była blokowana. Chwilami gra koncentrowała się w środkowej strefie boiska, gdzie walczono bez pardonu. Po kilkunastu minutach gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Tam nie brakowało walki o każdą piłkę. W 27. minucie dobrze spisał się Mikołaj Smyłek, który obronił groźne uderzenie napastnika z Ostrowca.

Kilka minut przed końcem połowy na uderzenie z rzutu wolnego z dystansu zdecydował się Sławomir Duda, lecz piłka przeleciała obok celu. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony znów znakomicie spisał się Smyłek, który nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam z zawodnikiem z Ostrowca.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście zdobyli bramkę. Sędzia jej nie uznał, bo wcześniej faulowany był bramkarz zielono-czarnych. W 56. minucie z pola karnego uderzał Aleksander Drobot, ale Karol Szymkowiak łatwo poradził sobie z obroną. Po minucie KSZO straciło zawodnika, ale nasz team nie powtórzył tego, co zrobił jesienią (1:0 w Ostrowcu).

Stal Stalowa Wola – KSZO Ostrowiec Św. 0:0

Stal: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Korolskij, Wojtysiak (77. Olszewski) - Zięba, Drobot, Kiełbasa (68. Jopek), Duda – Kacprzycki (89. Szifer), Biskup (89. Grabarz). Trener Łukasz Surma.

KSZO: Szymkowiak - Domagała, Camargo, Sylwestrzak, Zając - Szela (64. Czernysz), Stefanowicz (90. Kuzior), Persona, Dereń, Brągiel - Żurek (82. Pawlik). Trener Rafał Wójcik.

Sędziował: Burak (Lublin).

Żółte kartki: Brągiel, Dereń, Szela, Stefanowicz.

Czerwona kartka: Kacper Dereń (58. - drugą żółta).