4 liga. Lechia Sędziszów przerwała czarną serię. Ograła pewnie Koronę

bum
David Jezuit zdobył dwie bramki dla Lechii
David Jezuit zdobył dwie bramki dla Lechii Lechia Sędziszów
Piłkarze Lechii Sędziszów przerwali wreszcie czarną serię porażek. Wygrali 3:1 z Koroną Rzeszów. Była ulga i satysfakcja, ale na stadionie nikt nie skakał z radości. Dwa gole strzelił David Jezuit.

Mecz drużyn zamykających tabelę pod względem poziomu odzwierciedlał zajmowane lokaty. Delikatnie mówiąc, nie zachwycił. Lechia grała lepiej, dlatego zwyciężyła po 12. porażkach z rzędu. Lechitom humory się lekko poprawiły, ale mimo zdobycia trzech punktów do zadowolenia daleko, bo gra drużyny jest… jaka jest.
W pierwszej połowie gospodarze mieli okazje, aby otworzyć wynik, ale nie trafiali. W końcu po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się David Jezuit raz trafiając do siatki w sytuacji sam na sam. Bartłomiej Karczewski po indywidualnej akcji dołożył trzeciego gola. Honorową bramkę dla Korony ładnym strzałem zdobył Wojciech Rusinek.

Lechia Sędziszów Małopolski - Korona Rzeszów 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Jezuit 53, 2:0 Jezuit 77, 3:0 Karczewski 84, 3:1 Rusinek 90

Lechia: Ł. Ćwiczak - Początek, Kanach, Zygmunt, Lesiński, Kędzior ż (85. Kapłan), Mucha ż, Pyrdek, Janda (60 Ka. Wesołowski), Jezuit (78 O. Ćwiczak), Słoma (78. Karczewski). Trener Piotr Kozioł.

Korona: Halamaka - M. Mazur, S. Mazur ż, Kula, Zieliński, Rusinek, Faubourg (66 Suknarowski), Bober, Pałac (60 Dudek), Y’Tai ż , Kowalski ż (57 Mroszczyk ż). Trener: Wiesław Gołda.

Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów). Widzów: 100.