4 liga podkarpacka. Beniaminek z Ropczyc wpadł pod rozpędzoną lokomotywę z Boguchwały

Karol Pieniążek
Izolator gromi Błękitnych.
Izolator gromi Błękitnych. Paweł Dubiel
Rozpędzona drużyna Izolatora Boguchwała tym razem ograła na własnym obiekcie Błękitnych Ropczyce aż 6:1 i odniosła piąte zwycięstwo z rzędu. Hat-trickiem popisał się Krystian Wilk.

Emocje w pierwszej części meczu przyniósł dopiero drugi kwadrans, a na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście z Ropczyc. Świetnie z piłką zabrał się kapitan Błękitnych - Hubert Siepierski posyłając piłkę w pole karne, gdzie najprzytomniej odnalazł się Mateusz Bieniek pakując głową piłkę do bramki rywali. Na odpowiedź "Izolacji” nie trzeba było długo czekać, a składną akcję fantastycznym strzałem z dystansu wykończył młody Oreńczuk.

Miejscowi zadali jeszcze jeden cios przed przerwą, a konkretnie zrobił to Aleksander Gajdek, który precyzyjnym strzałem głową wykorzystał dogranie z rzutu rożnego.

Druga połowa to już koncert graczy Izolatora, który rozpoczął w 46. minucie Krystian Wilk, wykańczając świetne podanie Hałuchy. Między czasie czerwonymi kartkami zostali ukarani trener drużyny gości, który kwestionował decyzje arbitra oraz Dominik Ochał, oglądając drugą żółtą kartę.

Grająca w osłabieniu drużyna Błękitnych cofnęła się na swoją połowę otrzymując kolejne ciosy. Najpierw po strzale z rzutu wolnego Krystiana Wilka piłka, odbijając się od muru zmyliła bramkarza, a chwilę później było już 5:1, po tym jak atomowym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Michał Hałucha.

Izolator w samej końcówce po kombinacyjnej akcji dobił przeciwnika, a hat-tricka skompletował Krystian Wilk.

Izolator Boguchwała - Błękitni Ropczyce 6:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Bieniek 22, 1:1 Oreńczuk 30, 2:1 Gajdek 41, 3:1 K. Wilk 46, 4:1 K. Wilk 62, 5:1 Hałucha 66, 6:1 K. Wilk 90+1.

Izolator: Dybski - K. Wilk, Kasprzyk ż, Gajdek (84 Noga), Oreńczuk (90 Głodowski), Walas (87 M. Wilk), Ciemierkiewicz, J. Wilk (75 Rembisz ż), Hałucha (84 Kusy), Kowal (90 Krzywonos), Pikiel (70 Kapusta). Trener: Tomasz Głąb.

Błękitni: Psioda - Darłak ż, Ochał żżcz [cz], Orzech, Nalepka, Rudny ż (46 A. Ogrodnik), M. Ogrodnik ż, Piwowar ż (46 Zawiśak), Bieniek, Wywrót (65 Dudek), Siepierski ż (79 Majocha). Trener: Rafał Rudny cz [50].

Sędziował: Kołodziej (Rzeszów).

Widzów: ok. 70.