4. liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce rozgromili JKS Jarosław, ale to goście są bliżej utrzymania w lidze

Marcin Jastrzębski
JKS Jarosław może zapewnić sobie utrzymanie już jutro.... wystarczy, że Pogoń-Sokół Lubaczów pokona rezerwy Stali Rzeszów. Tomasz Strzębała
Gracze JKS-u Jarosław wysoko przegrali wyjazdowy bój z Błękitnymi Ropczyce. Zespół z Jarosławia jest bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w czwartej lidze.

Zespół Błękitnych Ropczyce godnie zaprezentował się w meczu z niedoszłym rywalem w walce o utrzymanie. Wiadomo, że Błękitni nie wyprzedzą już JKS-u, pozostaje im mieć nadzieję, że wyprzedzą rezerwy Stali Rzeszów i np. przy wycofaniu drużyny uprawnionej do gry w 4 lidze uda im się pozostać na wojewódzkim poziomie.

Ropczycki zespół dał przyjemność sobie i kibicom. Szybko wyszedł na prowadzenie. Po odebraniu piłki rywalowi faulowany w polu karnym był Hubert Siepierski. Kapitan Błękitnych sam zamienił „11” na gola. Przed przerwą Błękitni zdobyli drugiego gola. Do siatki trafił tym razem Kacper Wywrót.

Po zmianie stron jarosławianie wzięli się do pracy. Piotr Pindak posłał prostopadłą piłkę do Sylwestra Magdziaka, a ten mimo asysty obrońcy wypracował sobie dobrą pozycję i oddał skuteczny strzał.

– Dążyliśmy do zdobycia gola na 2:2, ale Błękitni nas skontrowali na 3:1 – ubolewał Tomasz Przewoźnik, trener JKS-u. Jarosławski zespół po golu na 3:1 nie radził sobie z ambitną ekipą Błękitnych.

– Pewnie dało o sobie znać zmęczenie po wtorkowym meczu w Kolbuszowej Dolnej. Poza tym kontuzje, drobne urazy też mają wpływ na naszą grę – przyznaje Przewoźnik.

Sprawy gościom z pewnością nie ułatwiła również czerwona kartka dla Kamila Pajdy z początku drugiej połowy.

- Byliśmy lepsi, przez pryzmat całego meczu zasłużyliśmy na wygraną. Prowadziliśmy grę. Na pewno spory wpływ na końcowy wynik miał fakt, że goście grali prawie całą drugą połowę w „10” – oceniał Przemysław Kulig, prezes Błękitnych.

W ropczyckim klubie najważniejsze decyzję na temat przyszłości poznamy po 28 czerwca. Wtedy odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Błękitni Ropczyce – JKS Jarosław 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Siepierski 25-karny, 2:0 Wywrót 40, 2:1 Magdziak 60, 3:1 P. Nalepka 75, 4:1 Bart. Darłak 90, P. Nalepka 90.

Błękitni: Psioda – Kukla, T. Nalepka, Nędza (46 P. Nalepka), Maćkowiak, A. Ogrodnik, Pociask ż, Siepierski ż, Zawiślak, Wywrót (82 Bart. Darłak), Bieniek. Trener Andrzej Szymański.

JKS: Guridow – Szakiel (71 Kopcio), Mac, Hernani, Bartnik – Pilch (60 Brodowicz), Chrupcała ż (72 Dubaj), Dusiło (56 Magdziak), Pindak, Pajda żż cz [47] – Pietluch (72 Nowogrodzki). Trenerzy Tomasz Przewoźnik i Szymon Szydełko.