Asseco Resovia pokonała Cuprum Lubin. To jedenasta wygrana. Miedziowi postawili się i wyszarpali seta [ZDJĘCIA]

bell
Resoviacy zdobyli w Lubinie 3 punkty, ale musieli o nie twardo powalczyć
Resoviacy zdobyli w Lubinie 3 punkty, ale musieli o nie twardo powalczyć PAP/Sebastian Borowski
Siatkarze Asseco Resovii w meczu 13. kolejki PlusLigi pokonali na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin 3:1. Obok bardzo dobrych momentów faworyzowani rzeszowianie mieli także przestoje, co wykorzystali rywale, wygrywając trzecią partię. To jedenaste zwycięstwo rzeszowskiej drużyny. MVP spotkania został Stephen Boyer, atakujący z Rzeszowa, który był najskuteczniejszym graczem trwającego 130 minut pojedynku.

Asseco Resovia wystawiła najmocniejszy skład z wracającym po kontuzji Toreyem Defalco. Zaczęła dobrze. Po bloku Karola Kłosa prowadziła czterema punktami (11:7). Wyrównał zagrywką, która odgrywała w tym starciu ważną rolę, Jake Hanes (13:13). Po dwóch z rzędu atakach Stephena Boyera rzeszowianie powrócili do czteropunktowego prowadzenia (18:14). Kiedy w pole zagrywki wszedł Paweł Pietraszko cztery oczka z rzędu zdobyli gospodarze (18:18). Dzięki kolejnym trudnym zagrywkom swojego środkowego (trzy asy) wyszli oni na dwupunktowe prowadzenie (20:18). Klemen Cebulj i Jakub Kochanowski dwoma serwisami dali prowadzenie gościom (22:21). Po mocnym ataku Alexandra Bergera lubinianie mieli piłkę setową, potem kolejną, ale resoviacy wyszli z opresji obronną ręką. Boyer atakiem i Karol Kłos punktową zagrywką przeważyli szalę na korzyść teamu znad Wisłoka.

Druga partia przebiegała pod całkowitą kontrolą rzeszowskiej drużyny. Już na starcie resoviacy zbudowali kilkupunktowe prowadzenie (4:0 i 5:1, 7:2), które powiększali. Jakub Kochanowski zagrywką ugruntował wysoką przewagę gości (14:7). Odpowiedział mu Hanes, ale Boyer palnął dwa asy Boyera, a seta zakończył atakiem Kłos. W tej odsłonie Resovia grała równo i dobrze.

W trzecim secie sprawy w swoje ręce wzięli podopieczni trenera Pawła Ruska. Jakub Strulak zdobył punkt z zagrywki i Cuprum przeważało 7:4 i 8:5 po ataku ze środka Pietraszki. Gospodarze stawiali skuteczny blok, na którym zatrzymywał się nawet Boyer. Strulak kiwał na 16:10. Kwasowski trafił asa (18:10). W kolejnych akcjach goście nie mogli przebić się przez ścianę z Lubina. Przegrali wysoko.

Czwarta odsłona dla resoviaków. Po bloku Kochanowskiego notowano 9:4. Kolejne akcje rozgrywane były pod kontrolą Resovii, ale gospodarze też mieli udane zagrania. Zmniejszyli straty do czterech oczek (18:22). Po akcji Yacine'a Louatiego rzeszowianie mieli piłki meczowe (24:20), ale Cuprum ryzykowało i odrobiło dwa oczka. Mecz zamknął blokiem Kochanowski. Cel został osiągnięty.

Rzeszowianie są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do Pucharu Polski. 2024 rok powitają na trzecim miejscu w tabeli. W środę o godzinie 21 zagrają na Podpromiu z Bogdanką LUK Lublin.

KGHM Cuprum Lubin - Asseco Resovia 1:3 (25:27, 17:25, 25:16, 22:25)

Cuprum: Gelinski 2, Kwasowski 12, Hanes 20, Pietraszko 10, Lipiński 1, Berger 7, Masłowski (libero) oraz Granieczny (libero), Lorenc 1, Ferens 5, Kubicki, Czerny, Strulak 4. Trener Paweł Rusek.

Resovia: Drzyzga, Cebulj 10, Kochanowski 14, Kłos 11, Boyer 23, Defalco 4, Zatorski (libero) oraz Louati 6, Staszewski, Rejno, Bucki, Kozub. Trener Giampaolo Medei.

Sędziowali: Jarosław Makowski i Sławomir Gołąbek. MVP: Stephen Boyer. Widzów: 1983.