Asseco Resovia przegrywa w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

luci
Asseco Resovia drugi raz w tym sezonie uległą Zaksie
Asseco Resovia drugi raz w tym sezonie uległą Zaksie Krzysztof Świderski/NTO
Porażką Asseco Resovii 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończył się mecz na szczycie PlusLigi siatkarzy. Rzeszowianie stracili 2. miejsce w tabeli.

Mecz czołowych drużyn ekstraklasy rozczarował. Resovia popełniała seryjnie błędy, zwłaszcza na zagrywce. Zaksa zwiększyła jeszcze dystans do rywali. Resovia spadła z drugiego na trzecie miejsce.

W I secie Zaksa uciekła resoviakom po atakach Rafała Buszka na 12:8. Na 14:10 podwyższył Łukasz Wiśniewski. Resovia nie poddała się. Była cierpliwa. Do stanu 16:16 doprowadził atakiem po bloku Bartosz Kurek. Pierwsze prowadzenie (18:17) dał resoviakom Rafał Buszek pakując w ataku piłkę w aut. W końcówce była licytacja o każdy punkt, nie zabrakło błędów z obu stron. Po zagrywce Grzegorza Boćka Resovia miała piłkę setową. Wykorzystała tę sposobność w 100 procentach. Thomas Jaeschke zablokował Dawida Konarskiego i mistrzowie objeli prowadzenie w meczu.

Obie drużyny ryzykowały na zagrywce, w sumie zepsuły 16 zagrywek, z czego 9 razy w polu serwisowym pomyliła się Resovia. Drugi set bezapelacyjnie dla Zaksy. Oba zespoły grały jak na festiwalu błędów. Mistrzowie Polski spisywali się fatalnie w każdym elemencie, mylili się jak na zawołanie. Przegrywali 5:10, 7:16, 11:19. Trener Andrzej Kowal wymienił niemal całą szóstkę. Pozwoliło to tylko na dwa małe zrywy. Nasz zespół sprezentował rywalom aż 15 punktów po własnych błędach. W pierwszych dwóch odsłonach po obu stronach siatki zepsute zostały aż 24 serwy.

W trzeciej partii znów zmorą Resovii były błędy własne, w sumie nasz zespół zrobił ich 13, ale set był zacięty i wyrównany. Resovia to dochodziła gospodarzy, to błędami traciła dystans. Znów ostatni punkt ekipa znad Wisłoka oddała jej po zepsutym serwie. W czwartej odsłonie Resovia prowadziła 5:3, 8:6. Zaksa odmieniła kartę. Po zagrywkach Jurija Gladyra uciekła na 13:10. Po chwili gospodarze przeważali 14:11. Na drugiej przerwie technicznej, po kolejnym błędzie w zagrywce, było 16:12 dla lidera z Kędzierzyna. Kevin Tillie złapał drugi oddech, zaatakował i notowano 18:14 i 19:15. Tej przewagi Zaksa nie zmarnowała.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3:1 (22:25, 25:19,25:22, 25:21)

Zaksa: Toniutti 5, Buszek 5, Tillie 13, Gladyr 8, Wiśniewski 5, Konarski,3, Zatorski (libero) oraz Rejno, Bociek 4, Deroo 7. Trener Ferdinando De Giorgi.
Asseco**Resovia: Tichacek, Kurek 22, Holmes 3, Dryja 3, Jaeschke 9, Lyneel 11, Ignaczak (libero) oraz Witczak, Paszycki 6 , Achrem 3, Drzyzga, Perłowski 1. Trener Andrzej Kowal. Sędziowali: Paweł Burkiewicz (Kraków) i Maciej Twardowski (Radom). Widzów: ponad 3000. MVP**: Kevin Tillie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa 3:1 (25:21, 25:12, 22:25, 25:21), Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:15, 25:18, 26:24), AZS Politechnika Warszawa - Effector Kielce 3:0 (27:25, 25:22, 25:15), Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25), Łuczniczka Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 23:25, 23:25), Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 27:25, 25:27, 25:20, 10:15).