MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą zmiany na rynku w Jaśle? Ratusz ma plan – więcej zieleni i przebudowa fontanny

Jakub Hap
Jakub Hap
Inwestycję, która powinna zyskać aprobatę jaślan, zwłaszcza tych narzekających na zbyt mało zieleni w centrum, miasto chce zrealizować z zewnętrznym dofinansowaniem
Inwestycję, która powinna zyskać aprobatę jaślan, zwłaszcza tych narzekających na zbyt mało zieleni w centrum, miasto chce zrealizować z zewnętrznym dofinansowaniem Urząd Miasta w Jaśle
Władze Jasła chciałyby zmienić oblicze miejskiego rynku. Planowana rewitalizacja jego pierzei zachodniej ma objąć m.in. przebudowę nieczynnej fontanny.

Realizacja inwestycji, zgodnie z dotyczącą jej dokumentacją miałaby zaowocować nadaniem rynkowi atrakcyjniejszego wyglądu. Bardziej zielonego i przyjaznego mieszkańcom, mniej betonowego.

- Planowane zadanie ma na celu podniesienie ładu przestrzennego i estetyki przestrzeni publicznej, zaprojektowaniu ogólnodostępnej zieleni oraz obiektów małej architektury, podnoszących walory estetyczne tej części płyty rynku, likwidację występujących barier architektonicznych ułatwiających poruszanie się osobom z trudnościami w poruszaniu się oraz rodzicom z dziećmi w szeroko rozumianej dostępności w przestrzeni publicznej - czytamy na stronie urzędu miasta.

Ważnym przedsięwzięciem ujętym w planach ratusza jest przebudowa niedziałającej od dawna fontanny, która znajduje się w północno-zachodniej części płyty rynku. W grę wchodzi zastąpienie jej innym obiektem o podobnym przeznaczeniu.

Ponadto przewidziana jest likwidacja czterech słupów ogłoszeniowych oraz zastąpienie ich nowoczesną formą architektoniczną - na przykład wolnostojącą ścianą informacyjną z elementami infrastruktury zielonej.

Inwestycję, która powinna zyskać aprobatę jaślan, zwłaszcza tych narzekających na zbyt mało zieleni w centrum, miasto chce zrealizować z zewnętrznym dofinansowaniem. Samorząd ubiega się o pieniądze w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. W ramach projektu, którego wartość określono na 4 miliony złotych (ratusz wnioskuje o 3 mln 250 tys. zł dotacji) oprócz rewitalizacji części rynku mogłaby zostać wykonana przebudowa Placu Kołtaka obok kościoła parafii pw. św. Stanisława BM, placu przy Pomniku 600-lecia oraz placu postojowego przy ul. Jagiełły. W projekcie ujęto także m.in. nasadzenie w Jaśle nowych drzew i działania edukacyjno-informacyjne.

Miasta na Podkarpaciu z największymi dochodami do budżetu. S...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24