Centralna Liga Juniorów U-17. Wysoka porażka Igloopolu Dębica na inaugurację i pechowy remis Stali Rzeszów

Karol Pieniążek
Stal Rzeszów może czuć spory niedosyt.
Stal Rzeszów może czuć spory niedosyt. K. Nowaliński
Duży niedosyt po meczu w Płocku może czuć rzeszowska Stal. Biało-niebiescy wypracowali sobie bardzo dużą przewagę, szczególnie w pierwszej połowie, co zwieńczyli golem, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Niestety, w nie najlepszym stylu z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów przywitał się Igloopol, który musiał uznać wyższość drużynie z Łodzi.

W meczu inaugurującym rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17 Stal Rzeszów zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z SSM Wisłą Płock. Rzeszowianie od początku przejęli inicjatywę w meczu, aż w końcu z błędu w wyprowadzeniu piłki przez gospodarzy skorzystał w 28. minucie Artur Gaża, który ładnym strzałem od słupka wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Popularni “Nafciarze” do wyrównania doprowadzili w końcówce spotkania, gdzie pewnie rzut karny wykorzystał Bogusiewicz. Była to jedna z niewielu akcji gospodarzy w tym spotkaniu, a rzeszowianie mogą sobie pluć w brodę, że nie wykorzystali wcześniejszych dogodnych okazji.

Gorzkie przywitanie z Centralną Ligą Juniorów miał beniaminek – Igloopol Dębica. Jest to pierwszy sezon w historii dębiczan w tych rozgrywkach. "Morsy" już po lekko ponad kwadransie gry przegrywały 0:3, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:5.

SSM Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1 (0:1)

Bramki:
Bogusiewicz 89-karny - Gaża 28.

Stal: Chrapusta - Gołda, Koczera, Blejwas, Piwnicki, Serwiński, Kliś, Gaża, Pukała (65 Sadowski), Surmiak (65 Majkut), Urbaniak. Trener: Bartosz Stępień.

Igloopol Dębica - AKS SMS Łódź 0:5 (0:3)

Bramki: Bugała 6, Miksa 12, Kątek 17-karny, 61-karny, Bartniak 68.

Igloopol: Lis – Siedlecki, Adamski, Ciskał, Susz, Gawle, Smoła, Hatalski, Kurek, Romanowski, Gujda. Trener: Łukasz Jamróg.

POZOSTAŁE WYNIKI: Cracovia – Motor 3:2; GKS – Hutnik 0:2; Polonia - Wisła K. 2:2; KKP Korona – Legia 1:7; Korona – Escola 4:1; Jagiellonia – Sandecja 5:1.