Centralna Liga Juniorów U19. Resovia Rzeszów po bezbarwnej grze uległa Stomilowi Olsztyn

CK
Resovia - Stomil Olsztyn 0:1.
Resovia - Stomil Olsztyn 0:1. Krzysztof Kapica
Resovia zawiodła w meczu ze Stomilem Olsztyn i przegrała 0:1, a Stal Rzeszów też bez punktów wróciła z Lublina.

SMS RESOVIA – STOMIL OLSZTYN 0:1 (0:0)

Resovia: A. Cynar – Brzozowski ż (75 Socha), Słoma, Geniec, Leśniak – Szafar (46 Drobot), Gralec, Obłoza, Krężel (68 Pecko), Kądziołka – Twardowski ż. Trener Roman Borawski.

Olsztynianie kończyli grę w dziesiątkę, jednak to oni po meczu byli w świetnych humorach. Resoviacy zaprezentowali się poniżej możliwości, zwłaszcza w ofensywie. Bramkarz z Olsztyna zbytnio się więc nie napracował. Jeśli już Kądziołka, Gralec czy Twardowski zdołali oddać strzał, to piłka mijała cel. Stomil też nieczęsto zagrażał bramce Resovii, mimo wszystko dało się zauważyć u gości większą determinację i wolę walki. Jedyny gol padł w 67. min po strzale z wolnego. Futbolówka przeleciała ok. 30 metrów, dostała poślizgu i Cynar nie zdążył z interwencją. Już w doliczonym czasie nasi mogli jeszcze wyrównać, ale nie udało się.

Tadeusz Kieżun, kierownik Resovii: Stomil jest niżej w tabeli i nasi piłkarze chyba wyszli na boisko zbyt pewni siebie. Straty gola można było uniknąć, ale sami za rzadko strzelaliśmy na bramkę gości, dużo było niedokładnych podań.

MOTOR LUBLIN – STAL RZESZÓW 4:0 (1:0)

Stal: Kozak – Bobola, Kozicki, Gul (75 Samołyk), Rączka – Wanat, Kruła (70 Penar) – Siwiec, Bąk, Adamski (85 Gil), Walków (70 Szymański). Trener Ryszard Federkiewicz.

Biało-niebiescy nie byli faworytami tego starcia, choć wszyscy w rzeszowskim obozie mieli nadzieję na korzystny wynik. Motor jednak szybko (11. min) wyszedł na prowadzenie. Stalowcy starali się odrobić stratę, ale nie potrafili sforsować lublińskiej obrony. Po przerwie miejscowi przećwiczyli szybki kontratak i uzyskali kolejne trzy gole. – W drugiej połowie trochę daliśmy się ograć jak dzieci – mówił Ryszard Federkiewicz, który w swoim zespole wyróżnił Wanata, Siwca i Bąka. Formalnie była to ostatnia kolejka rundy, ale jesienne zmagania jeszcze się nie kończą.

Ryszard Federkiewicz, trener Stali: Mieliśmy dobrą I połowę, były dwie-trzy szanse na gola. Po przerwie też staraliśmy się atakować, ale nadziewaliśmy się na kontry. Trzeba podkreślić, że w składzie brakowało nam dzisiaj pięciu graczy.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce – Legia Warszawa 3:3, Polonia Warszawa – Progres Kraków 2:2, Jagiellonia Białystok – MOSP Białystok 1:2, ŁKS Łódź – Wisła Kraków 0:3, Wisła Płock – Znicz Pruszków 1:1, Cracovia – UKS SMS Łódź 3:2.