Cyklokarpaty: Triumf Cygana, JSC dalej liderem cyklu

Jakub Hap
25-letni Kamil Cygan miał w sobotę powody do radości.
25-letni Kamil Cygan miał w sobotę powody do radości. JSC
Kolarstwo górskie. Zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów błysnął formą

W sobotę, 27 sierpnia, w miejscowości Pustków-Osiedle (pow. dębicki) odbyły się 12. zawody tegorocznej edycji Cyklokarpat. Na starcie wszystkich trzech dystansów (Hobby - 29 km, Mega - 60 km, Giga - 84,8 km) stanęło ponad 500 kolarzy, w tym liczna reprezentacja Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Jak spisali się nasi zawodnicy?

HOBBY. Piotr Gryzło w kat. HM1 uplasował się na 12. lokacie. W HM2 Kamil Cygan był bezkonkurencyjny. - Nie wiadomo, czy postawił sobie za cel pokonanie Hobby poniżej godziny, ale cisnął masakrycznie, gdyż po 59 minutach i 22 sekundach przekroczył upragnioną kreskę - czytamy w raporcie z zawodów przygotowanym przez JSC. W HM3 miejsce 13. zajął Mateusz Bienias, Tomasz Kwilosz był 40. W HM4 na 7. miejscu zakończył zmagania Tomek Gardzina.

MEGA. W MK4 Kasia Czepiel-Rak zajęła 3. miejsce. W MM3 Damian Faryj był 21., Mateusz Dachowski musiał wycofać się z rywalizacji (urwanie przerzutki). W MM4 lokatę 8. zaliczył Łukasz Rak, zaś Tomasz Błażejowski był 47.

GIGA. W GM3 Tomek Leśniak uzyskał 4. wynik, a Jakub Gryzło zajął pozycję 10. W GM5 Marek Gorczyca nie zdołał ukończyć wyścigu (przebita opona).

W klasyfikacji zespołowej JSC osiągnęło 2. miejsce, w całym cyklu wciąż prowadzi. Oby tak dalej, powodzenia!