Deklaracja prezydenta przed meczem szczypiornistów Stali Mielec

Jakub Zegarliński
Zdeterminowani Gwardziści zdominowali parkiet  w Mielcu
Zdeterminowani Gwardziści zdominowali parkiet w Mielcu Jakub Zegarliński
W ostatnim w sezonie meczu u siebie Stal Mielec uległa 19:23 Gwardii Opole. Tym samym kolejkę przed końcem fazy play-out wiadomo, że Gwardia utrzyma się PGNiG Superlidze, zaś Pogoń Szczecin powalczy w barażach.

Podopieczni Rafała Kuptela musieli wygrać w mecz w Mielcu, żeby do końca sezonu nie drżeć o ligowy byt. Z kolei PGE Stal podbudowana sensacyjną wygraną z Azotami Puławy i awansem do Final Four Pucharu Polski nie miała zamiaru ułatwiać zadania zawodnikom z Opola.

Tuż przed meczem na parkiecie pojawił się Prezydent Daniel Kozdęba, który zapowiedział chęć utworzenia miejskiej spółki sportowej. Pogratulował również mieleckim zawodnikom i trenerom awansu do Final Four PGNiG Pucharu Polski.

Samo spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości z Opola. Gwardia, która wygrała poprzednie trzy mecze ze Stalą w tym sezonie, od początku spotkania w Mielcu narzuciła swój styl gry. Grała bardzo uważnie w defensywie i skutecznie w ataku. Po podopiecznych trenerów Kuptela i Skórskiego widać było ogromną determinację. Mielczanie nie mogli rozwinąć skrzydeł i w pierwszej połowie zdobyli tylko 10 bramek. Również druga połowa to gra pod dyktando zawodników z Opola.

Mielczanie przez 60 minut nie potrafili się zbliżyć do gości na mniej niż dwa trafienia. Swoje zrobiły też kary indywidualne. Takie upomnienie otrzymało aż siedmiu zawodników Stali, którzy łącznie na ławce kar przesiedzieli szesnaście minut.

- Na pewno dla nas był to bardzo ważny mecz. Udało nam się go wygrać i ogromnie się z tego cieszymy bo sytuacja w tabeli wyklarowała się na naszą korzyść - mówił po meczu zadowolony Michał Skrórski, II trener Gwardii.

W ostatniej kolejce podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, a Stal Mielec pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią.

PGE Stal Mielec - Gwardia Opole19:23 (10:14)
Mielec: Lipka, Nikolić- Wilk 3, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 2, Kłoda, Kirilenko 3, Dementiev, Kawka 4, Krygowski 1, Krzysztofik, Davidović 1, Kostrzewa 1. Trenerzy: Tadeusz Jednoróg i Tomasz Sondej .
Opole: Malcher, Swat - Trojanowski 3, Knop, Rumniak 2, Łangowski 3, Zeljic 2, Tarcijonas 2, Mokrzki 7, Jankowski 2, Simic 2. Trener: Rafał Kuptel .
Kary: 16 i 10 minut . Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów) Widzów 299.