Grupa MAKARONY POLSKIE z Rzeszowa w 2015 r. osiągnęła całkowite przychody ze sprzedaży na poziomie 132,8 mln zł, zysk netto wyniósł 4,9 mln zł, zaś EBITDA przekroczyła 12 mln zł.

 

- Rok 2015 był dobry Grupy MAKARONY POLSKIE, która osiągnęła całkowite przychody ze sprzedaży na poziomie 132,8 mln zł, zysk netto wyniósł 4,9 mln zł, zaś EBITDA przekroczyła poziom 12 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie

 

Zarząd Spółki realizował politykę wzrostu wartości firmy poprzez działania ilościowe i jakościowe. Zysk netto przypadający na jedna akcję wzrósł o 15%, a wartość księgowa jednej akcji zwiększyła się o 5 % z 7,29 zł do 7,66 zł. Osiągnięte wyniki są oznaką bardzo zdrowych fundamentów firmy.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że 2015 r. był dla wytwórców żywności rokiem trudnym. Presja deflacyjna, upadek rynków na wschód od Polski oraz intensywna konkurencja cenowa utrudniały realizację wzrostu sprzedaży i marż. Jednak  Grupa Makrony Polskie SA pokonała te trudności zwiększając skalę produkcji makaronów, ciągle podnosząc jakość oraz wysoką elastyczność mocy produkcyjnych. Załoga sółki w bardzo krótkim czasie odpowiadała na wyzwania rynku i oczekiwania sieci dyskontowych.

 

Takie osiągnięcia nie mogły pozostać w cieniu. Stąd 3 marca 2016 r. w Rzeszowie Makrony Polskie SA otrzymały nagrodę i statuetkę nagród "LIDER REGIONU 2015". Podczas tej edycji organizowanej przez redakcję Gazety Codziennej "Nowiny" prestiżowymi statuetkami uhonorowano firmy i instytucje, które wnoszą największy wkład w rozwój województwa podkarpackiego oraz kraju pod względem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Wyróżnieniem tym organizator podkreśla zasługi istotne dla rozwoju i promocji Podkarpacia. Miło nam, że jednym z laureatów tegorocznej statuetki została Spółka Makarony Polskie. Nagrodę w imieniu Spółki odebrali Janusz Dąbrowski, doradca prezesa zarządu oraz  Witold Żarek, dyrektor operacyjny spółki Makarony Polskie.

 

 

Warto dodać, że Makarony Polskie SA to jeden z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów makaronu w Polsce z bogatymi tradycjami i długoletnim doświadczeniem. Siedziba Spółki znajduje sie w Rzeszowie. Firma posiada zakłady produkcyjne w Rzeszowie i Częstochowie.

 

 

W 2016 roku firma zapowiada kontynuację polityki marketingowej nakierowanej na produkty prozdrowotne, łatwe w przygotowaniu i wytworzone z lokalnych surowców. Makaron orkiszowy, żytni czy też gryczany są oczekiwane przez rynek, podobnie jak suszone przekąski z owoców i warzyw. Zakład Produkcyjny w Rzeszowie, Zakład Produkcyjny w Częstochowie oraz Stoczek Natura Sp. z o.o. wdrożyły certyfikaty BIO, dzięki czemu w tym roku zaoferują na rynku linię produktów ekologicznych.

 

- W polityce inwestycyjnej koncentrujemy się na rozbudowie Zakładu Produkcyjnego w Rzeszowie o nowe powierzchnie produkcyjno-magazynowe, a także realizujemy we wszystkich zakładach program rozbudowy sekcji pakowania wyrobów gotowych, wdrażając nowe wzory opakowań – wygodne dla klienta i bezpieczne dla środowiska - zapewnia Janusz Dąbrowski, doradca prezesa zarządu Grupy Makrony Polskie SA.