Druga porażka Ciarko PBS Bank z Cracovią

pmarkocki
Sanoczanie przegrali drugie spotkanie z Cracovią i muszą odrabiać straty.
Sanoczanie przegrali drugie spotkanie z Cracovią i muszą odrabiać straty. Waldemar Mazgaj
W meczu trzecim półfinałowym play-off hokeiści Ciarko PBS Bank Bank Sanok przegrali na wyjeździe z ComArch Cracovią 4-5. W rywalizacji do czterech zwycięstw krakowianie prowadzą 2-1.

Cracovia wyszła na prowadzenie w 5. minucie meczu po uderzenie Leszka Laszkiewicza i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji.

W drugiej odsłonie wyrównującą bramkę dla Ciarko PBS Bank Sanok zdobył Marcin Kolusz, a chwilę później prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Dariusz Gruszka.

W samej końcówce krakowianie jednak odrobili straty, a później sami wyszli na prowadzenie - w ciągu zaledwie 31 sekund do siatki trafili Patryk Valcak i Josef Fojtik i było 3-2.

W trzeciej tercji znów było sporo emocji - najpierw trafił Fojtik, ale chwilę później gole dla naszej drużyny zdobywali Krzysztof Zapała i Josef Vitek i zrobiło się 4-4.

Gola na wagę zwycięstwa dla Cracovii zdobył na niespełna 3 minuty przed końcem Sebastian Kowalówka.

W rywalizacji do czterech zwycięstw krakowianie prowadzą 2-1.

ComArch Cracovia - Ciarko PBS Bank Sanok 5-4 (1-0, 2-2, 2-2)

1-0 L. Laszkiewicz - Słaboń (4:29), 1-1 Kolusz - Vozdecky - Mojzis (24:52, 5/4) 1-2 Gruszka - Pociecha - Kotaska (30:19), 2-2 Valcak - S. Kowalówka (39:00), 3-2 Fojtik - Dudas - Dvorak (39:31), 4-2 Fojtik - Valcak - Witowski (42:43), 4-3 Zapała - Mojzis - Kolusz (45:39, 5/4), 4-4 Vitek - Bartos (49:19) 5-4 S. Kowalówka - L. Laszkiewicz - Słaboń (57:18)

Sędziowali: Tomasz Radzik (Nowy Sącz) i Zbigniew Wolas (Oświęcim) oraz Marcin Młynarski (Myślenice) i Tomasz Przyborowski (Krynica). Kary: 10 - 10 minut. Widzów 1700.

COMARCH CRACOVIA: 31 Radziszewski (72 Kulig) - 21 Kłys, 74 Besch; 2 Dudas(2), 23 Witowski; 27 A. Kowalówka, 55 Noworyta; 70 Zieliński, 66 Myjak - 81 L. Laszkiewicz, 9 Słaboń (2), 12 S. Kowalówka; 24 Dvorak, 40 Valcak (2), 41 Fojtik; 91 M. Piotrowski, 89 Rutkowski (2), 8 Chmielewski (2); 77 Cieślicki, 22 D. Laszkiewicz, 7 Kmiecik. Trener Rudolf ROHACEK.

CIARKO PBS BANK: 90 Odrobny (44 Kachniarz) - 53 Mojzis (2), 12 Dronia; 6 Kotaska, 13 Wajda; 61 Kubat, 23 Rąpała; 76 Pociecha, 93 Bułanowski - 8 Vozdecky, 10 Zapała (4), 25 Kolusz; 80 Strzyżowski, 36 Bartos, 73 Vitek; 31 Gruszka, 19 Dziubiński (4), 89 Malasiński; 9 Mery, 27 Milan, 81 Bellus. Trener Stefan MIKES.