Ekspres z Tarnobrzega

bell
Siarka na górze. UMKS Łańcut na dole. Taka jest ligowa rzeczywistość, choć dziewczyny trenera Bogdana Dudka w meczu z faworytem ze Śląska trzymały fason

ARMATURA KRAKÓW - SIARKA TARNOBRZEG 0:3 (-15, -20, -18)

SIARKA: Śląska, Kabat, Wróbel-Zych, Walawender, Cięciel, Surowiec, Dróbkowska (libero) oraz Niezabitowska, Sajbot, Wacławczyk.
ARMATURA: Wolak, Łabuz, K. Holocher, Wójcik, Rais, Szymska - Kozak (libero), Węgrzyn, Klaś, K. Holocher, Wszołek.
Sędziowali Tomasz Ćwirtniak (Wisła) i Adam Rejczak (Warszawa). Widzów 100.
Krakowianki były za słabe na Siarkę. Początek meczu był jednak wyrównany (8:8), ale po chwili przyjezdne przeważały 11:8. Kiedy Marita Śląska zaserwowała asa Armatura pękła.
W drugiej partii tylko teoretycznie było trochę trudniej (6:2,15:6), bo tarnobrzeżanki dały trochę sobie luz. W trzecim secie było już 12:3 na korzyść podopiecznych trenera Andrzeja Dróbkowskiego i tym razem panie z Tarnobrzega nie zwolniły tempa. W niespełna godzinę załatwiły sprawę i pojechały do domu.
.
W trzecim secie tarnobrzeżanki grały już koncertowo i nim potyczka rozpoczęła się na dobre było już 12-3. Gospodynie nie dały za wygraną i zdobyły cztery punkty z rzędu. To był już tylko łabędzi śpiew ponieważ zdecydowana gra w ataku i szczelna w obronie sprawiły, że po 47. min gry siatkarki Siarki mogły świętować czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

MMKS DĄBROWA GÓRNICZA - UMKS ŁAŃCUT 3:1 (-23, 16, 23, 18)

MMKS: K. Krawczyk, A. Krawczyk, Michoń, Gil, Kisielewicz, Jurczyk oraz Wiatr, Wrońska
UMKS: Misiewicz, Kania, Dobosz, Trojnar, Kuźniar, Bawoł, Wrona (libero) oraz Szubart.
Sędziowali: Piotr Kruk i Janusz Kowalski (obaj Radom). Widzów 50.
Juniorski team z Łańcuta wcale nie padł na kolana przed faworyzowanym liderem. Kiedy w inauguracyjnej partii zespół ze Śląska przeważał 23:21trener Bogdan Dudek poprosił o przerwę. Przekazał dziewczynom garść wskazówek, trochę je skarcił i nieoczekiwanie wygrały te partię. Drugi set bez historii dla Ślązaczek. W trzecim ekipa z Łańcuta trzymała się znów nader dzielnie. Przeważała16:14, ale kiedy rywalki konsekwentniej zagrały na siatce, sen o zwycięstwie się nie spełnił. W czwartej odsłonie wiary i sił starczyło do połowy. Coż, nauka kosztuje.
Pozostałe wyniki: WSBiP
Ostrowiec Św. - Elektromet Mysłowice 3:0 (24, 21, 23), Tomasovia - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (24, -18, 11, -22, -15).
1.Dąbrowa G. 5 10 15:4
2.Tarnobrzeg 5 9 14:3
3.Mysłowice 5 8 11:11
4.Ostrowiec 5 8 9:10
5.Nowy Sącz 5 7 10:10
6.Tomaszów 5 7 9:11
7.Łańcut 5 6 7:14
8.Kraków 5 5 3:16