GeoEko Ekoball Stal Sanok pokonała u siebie Rzemieślnika Pilzno. Gol Sieradzkiego na miarę 3 punktów

tomasz sowa
GeoEko Ekoball Stal Sanok pokonał u siebie Rzemieślnika Pilzno 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 81. minucie Bartosz Sieradzki. Tomasz Sowa
Ekoball Geo-Eko Stal Sanok pokonał, po niezwykle zaciętym meczu, Rzemieślnika Pilzno. Decydującą bramkę w końcówce zdobył najlepszy strzelec drużyny Bartosz Sieradzki.

EKOBALL GEO-EKO STAL SANOK – RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-0 (0-0)

Bramka: 1:0 Sieradzki 81.

Ekoball Stal: Krzanowski 8 – Kaczmarski 6, Śmietana 6, Florek 6, Suszko 6 – Adamiak 6, Tabisz 6 (52. Femin 6), Jaklik 6, Pielech 6 (46. Kuzio 5), Ząbkiewicz 6 – Sieradzki 7 (90. Słysz).

Rzemieślnik: Pietraszewski 5 – Chudoba 6, Remut 6, Tomasiewicz 6 (85. Szymański), Fryś 6 – Florian 7, Barycza 6, Bańdur 6, Tragarz 6, Macnar 6 – Wolański 5.

Żółte kartki: Śmietana, Suszko (2), Ząbkiewicz.

Czerwona kartka: Suszko [88].

Sędziowali: Michał Szczybyło (5) oraz Mirosław Powroźnik i Krzysztof Pachołek (Lubaczów).

Widzów: 100.

Po wyjazdowych porażkach z Błękitnymi Ropczyce i Sokołem Nisko stalowcy koniecznie chcieli się zrehabilitować, stąd bojowy początek w ich wykonaniu. Często gościli pod polem karnym Rzemieślnika, jednak niewiele z tego wynikało. Od 15. min do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Pilzna. Najpierw Konrad Fryś dobrze przymierzył z wolnego, zmuszając Piotra Krzanowskiego do interwencji, a za moment niecelnie główkował Damian Wolański. Chwilę później zmarnowane okazje mogły się zemścić, ale po szarży i podaniu Dominika Pielecha idealną sytuację zmarnował Sieradzki.

Przez pół godziny drugiej połowy goście mieli nie tylko więcej z gry, ale i okazji bramkowych. Pudłował Wolański, a po kozłowanym strzale Dawida Floriana kapitalną paradą popisał się bramkarz. W ostatnim kwadransie na boisku zrobiło się więcej przestrzeni, stalowcy ruszyli do ataków, w końcu dopinając swego. Po składnej akcji i podaniu Krystiana Jaklika piłka trafiła do Sieradzki, który po ograniu obrońcy trafił w długi róg. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Mateusz Kuzio. Tuż przed końcem za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Sebastian Suszko, ale rywalom nie wystarczyło już czasu, by wykorzystać przewagę liczebną.