Górnik Zabrze pokonał Stal Mielec [ZDJĘCIA]

luci
05102016 zabrze mecz pilka reczna gornik zabrzefot  arkadiusz gola   polska press
05102016 zabrze mecz pilka reczna gornik zabrzefot arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Szczypiorniści Górnika Zabrze nie zaznali w tym sezonie porażki w swojej hali. Sztuka ta nie udała się rownież Stali Mielec, która jednak po tym spotkaniu zebrała pochlebne opinie.

„Czeczeńcy” nie byli faworytami tego spotkania, jednak wyciągnęli wnioski po tym jak w fatalnym stylu ulegli u siebie Gwardii Opole i w Zabrzu zagrali bardzo równe zawody.

Mecz rozpoczął się od gola Bartłomieja Tomczaka, ale to Stal po chwili wyszła na prowadzenie po trafieniu Michała Chodary. W kolejnych minutach sytuacja się zmieniała. Przyjezdni ostatni raz prowadzili w 14. minucie po trafieniu Wiktora Kawki. Chwilę potem karę otrzymał Marcin Basiak i Stal się zablokowała. Bezlitośnie wykorzystali to miejscowi. Trzy razy z rzędu do mieleckiej bramki trafił holenderski rozgrywający Sluijsters, a wynik na 9:6 podwyższył Rafał Gliński. Trener Łukasz Rybak zmuszony był wziąć czas, by dać odetchnąć swojej drużynie. Pomogło, ucieczka Górnika została zatrzymana, a Stal zmniejszyła straty do dwóch oczek.

Druga połowa zaczęła się od ładnej bramki Oleksandria Kirilienki, niestety kolejna kara dla Piotra Krępy, znów narobiła bałaganu w naszej ekipie. Mielczanie nie chcieli popełnić błędu z meczu z Gwardią i cierpliwie rozgrywali piłkę, niestety obrona zabrzan, na czele której stał były gracz Stali Michał Adamuszek, była czujna. Na bramki gospodarzy odpowiadali Wilk, Krępa i Kawka, kilka dobrych interwencji zanotował Krzysztof Lipka, ale to było za mało. Starty nie topniały, a wręcz przeciwnie.

Mielczanie jednak nie dawali za wygraną w 55. minucie po bramce Krępy było 23:19 i tliła się jeszcze nadzieja na dobry wynik. Niestety Rafał Gliński kolejnym trafieniem pozbawił swój były klub złudzeń.

- Przegraliśmy, ale ten wynik nie odzwierciedla do końca tego ile zdrowia nasi chłopcy zostawili na parkiecie - mówi Tomasz Sondej, II trener Stali. - Gdybyśmy tak zagrali w tym zapomnianym już przez nas meczu z Gwardią, to kto wie może wygralibyśmy go. Tym razem walczyliśmy, ale inna rzecz, że kilka razy skrzywdzili nas sędziowie.

Wyrazy podziwu dla Stali wyraził też na konferencji prasowej Mariusz Jurasik. Trener Górnika powiedział, że jest zaskoczony tym jaki opór postawił zabrzanom rywal.

Górnik Zabrze - SPR Stal Mielec27:21 (13:10)

Górnik: Kornecki - Niedośpiał 1, Daćko 3, Tomczak 5,Kryński 3, Gromyko, Sluijters 5, Buszkow2, Gliński 6, Fąfara 1, Ścigaj, Adamuszek 1. Trener: Mariusz Jurasik

Stal: Lipka - Wilk 3, Krępa 2, Wypych, Kłoda, Kubisztal 3, Kirilenko 4, Dementiew, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 3, Krupa. Trener: Łukasz Rybak, Tomasz Sondej

Sędziowie: Habierski, Skrobak (Głogów). Widzów: 600.

W innych meczach: Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 29:24 (14:14), Vive Tauron Kielce - KPR Gwardia Opole 34:23 (18:10), pozostałe spotkania w weekend.