Hokej. Ciarko KH Sanok łatwo poszło w Warszawie, ale formy wciąż nie ma

Waldemar Mazgaj
Wojtek Rocki świetnie spisywał się na „Torwarze”, co docenili nawet kibice Legii. TOMASZ SOWA
Hokeiści z Sanoka łatwo wygrali kolejny mecz z Legią i już są w decydującej fazie gier o pozostanie w PLH. W stolicy nasz zespół nie błyszczał formą.

- Początek mieliśmy mocny, ale po kontaktowym golu zaczęły się nerwy i w II tercji było źle - opowiadał Miroslav Doleżalik, kierownik Ciarko KH.

- Na szczęście w trzeciej wszystko wróciło do normy i zrobiliśmy swoje - dodawał.

Świetny Rocki
W końcówce I tercji i przez niemal całą drugą nasz zespół się bronił. Gdyby nie szczęście (sędzia nie uznał bramki Mateusza Bepierszcza na 2-2 w 28. min) i Wojtek Rocki, mógłby być remis.

Nie dziwne więc, że w końcówce meczu kibice skandowali nazwisko byłego zawodnika Legii. Zresztą postawa grupy ponad 200. szalikowców zaimponowała naszym hokeistom.

- Aż miło się gra, gdy kibice przez cały mecz tak śpiewają - opowiadali.

Dobra tylko tercja

Nasza drużyna dobrze zagrała tylko w ostatniej odsłonie.

- Zdaliśmy sobie sprawę, że to nie przelewki i wzięliśmy się do gry. Broń Boże nie chcieliśmy tam nocować. Rywale grali dużo lepiej niż u nas w Arenie, ale udało się wygrać. Rzucili się na nas, mieli dobre sytuacje, ale świetnie bronił Wojtek - mówił Robert Kostecki, napastnik KH.

W decydującej rundzie gier o utrzymanie sanoczanie zmierzą się z GKS-em Katowice (27 i 28 lutego mecze w Arenie, 6 i ew. 7 marca w "Spodku", a ew. decydujący 9 marca w Sanoku).

- Trzy mecze minimum musimy z nimi rozegrać. I wygrać... - dodawał Doleżalik.

MAZOWSZE/LEGIA WARSZAWA - CIARKO KH SANOK 1-6 (1-2, 0-1, 0-3)

Stan play-down: 0:3

0-1 Vozdecky - Valeczko (4, w osłabieniu)
0-2 Ćwikła - Valeczko (12, w przewadze)
1-2 Stajak - P. Garbarczyk (17, w przewadze)
1-3 Poziomkowski - Maciejko - Milan (39)
1-4 Kostecki - Vozdecky - Ćwikła (41)
1-5 Kostecki - Vozdecky (50)
1-6 Valeczko - Rąpała - Ćwikła (55)

Legia: Strąk - Bogus, P. Garbarczyk; Wardecki, Floriańczyk; Pawłowski, Szaniawski; Kran, Stępski - Stajak, Grzesik, G. Rostkowski; Plechawski, Komorski, Bepierszcz; Bułanowski, Grunwald, Wiśniewski oraz T. Rostkowski.

KH: Rocki - Rąpała, Valeczko; Bigos, Kaljuste; Cychowski, Owczarek oraz R. Solon - Kostecki, Ćwikła, Vozdecky; Poziomkowski, Milan, Maciejko; Strzyżowski, Połącarz, Biały.

Sędziował Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 20 (10 Bułanowski) - 10 minut. Widzów 450.

Inny mecz play-down o miejsca 9-16: Sielec Sosnowiec - TKH Nesta Toruń 2-15 (1-5, 0-7, 1-3) * w rywalizacji 0:3;

pary o miejsca 9-12: CIARKO KH SANOK - GKS Katowice, TKH Toruń - KTH Krynica.