Zbigniew Czyż
Jan Zieliński
Jan Zieliński INSTAGRAM/JAN ZIELINSKI
Jan Zieliński awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju w Acapulco. W parze z Monakijczykiem Hugo Nysem pokonali argentyńsko-meksykański duet Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela 7:5, 2:6, 10:6

W pierwszym secie do stanu 5:5 żadnej z par nie udało się przełamać rywala. Przy prowadzeniu polsko-monakijskiej pary 6:5 Zieliński z Nysem w końcu przełamali podanie przeciwników i wygrali seta 7:5.

W drugiej partii wyraźnie lepsi byli tenisiści z Meksyku i Argentyny, którzy dwukrotnie zanotowali break-pointa wygrywając pewnie 6:2.

W super tie-breaku próbę nerwów lepiej wytrzymali Zieliński z Nysem i po godzinie i czterdziestu minutach wywalczyli awans do ćwierćfinału.

Z kim przyjdzie się zmierzyć turniejowym „dwójkom”, dowiedzą się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Rywali wyłoni mecz między Nuno Borgesen i Francisco Cabralem oraz Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem.

Hubert Hurkacz gra o ćwierćfinał w Dubaju

W 1/8 finału turnieju w Dubaju zagra dziś Hubert Hurkacz. Polak (8. ATP) zmierzy się z reprezentantem Australii Christopherem O'Conellem (68. ATP).

Do tej pory teniśiści rywalizowali ze sobą raz. W ubiegłym roku wrocławianin pokonał Australijczyka 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju na kortach twardych w Stuttgarcie.

Początek spotkania o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport News.

Hubert Hurkacz rozpoczął dziś przygodę z turniejem ATP w Dubaju. Pierwszym rywalem Polaka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie Niemiec Jan-Lennard Struff. Polak pokonał go po ciężkich trzech setach, z których każdy kończył się tie-breakiem - 7:6(5), 6:7(4), 7:6(6).

Ranking ATP

Hubert Hurkacz pozostał na ósmym miejscu w światowym rankingu tenisistów. Prowadzi wciąż Serb Novak Djokovic, który w poniedziałek rozpoczął w sumie 414. tydzień na pozycji lidera.

Djokovic, który w maju skończy 37 lat, to rekordzista pod względem liczby tygodni spędzonych na pierwszym miejscu. Drugi w tym zestawieniu jest Szwajcar Roger Federer - był liderem przez 310 tygodni.

Drugie miejsce zajmuje Hiszpan Carlos Alcaraz, trzeci jest Włoch Jannik Sinner.

W czołowej "10" nie doszło do żadnych przetasowań. W porównaniu z poprzednim notowaniem Hurkacz stracił 205 punktów, ale i tak utrzymał się nad dziewiątym Australijczykiem Alexem de Minaurem. "Dziesiątkę" zamyka Amerykanin Taylor Fritz.