I liga mężczyzn: MOSiR Krosno przegrał w Zielonej Górze

Krośnianie nie sprostali Zastalowi. Nz w akcji Dariusz Oczkowicz.
Krośnianie nie sprostali Zastalowi. Nz w akcji Dariusz Oczkowicz. Tomasz Jefimow
MOSiR marzył o 3 wygranej z rzędu w tym sezonie, ale podrażniony porażką w Dąbrowej Zastal nie dopuścił do niespodzianki.

MOSiR-owi brakło trafień zza linii 6,25 oraz wysokich: chorego Grzegorza Ożoga i Przemysława Hajnsza, który w I połowie nabawił się kontuzji pleców.

Krośnianie łatwo pola nie oddawali. W 5 min po rzucie Dariusza Oczkowicza wygrywali 7:5, po chwili, po trafieniu Przemysława Hajnsza 9:7. Gospodarze odjechali naszym w 14 min; po akcji 2+1 Mateusza Jermakowicza. Było 26:17 dla Zastalu. W 16 min trafił Tomasz Deja, MOSiR przegrywał tylko 23:26, jednak po I połowie 25:36.

Na początku III kwarty miejscowi podkręcili tempo i w 24 min wygrywali różnicą 20 punktów (47:27). Ekipa z Krosna nie poddawała się, w 33 min po rzucie Rafała Stolarka przegrywała 51:63. Trener Tomasz Herkt wziął czas, co wybiło gości z uderzenia.

- Przejechaliśmy całą Polskę, aby nawiązać walkę z mocną ekipą, jaką jest Zastal - powiedział Michał Baran, trener MOSiR-u - Gdyby lepiej nam wpadało z obwodu, walczylibyśmy do końca o dobry wynik.
INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA - DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO 86:64 (16:12, 20:13, 24:22, 26:17)

ZASTAL: Kus 19, Jermakowicz 16, M. Chodkiewicz 14, Flieger 13, Kukiełka 7 oraz: Kalinowski 3, Rajewicz 10, Wilczek 2, Busz 2, A. Chodkiewicz 0, Matczak 0.
MOSiR: Deja 18, Pluta 16, Hajnsz 7, Oczkowicz 6, Musijowski 6 oraz: Puścizna 6, Stolarek 5, Piątek, Przewrocki 0, Sołtysiak 0, Bal 0.