Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zaoszczędzać energię

Józef Lonczak na podst. mat. LARS
FOT. LARS
Bycie "eko" jest dziś nie tylko trendy, ale pozostaje przede wszystkim kwestią zdrowego rozsądku i świadomości faktu, że Ziemię mamy tylko jedną! Dbałość o otoczenie naturalne przejawia się bowiem niemal na każdej płaszczyźnie życia.

Kilka wieków temu, gdy rozpoczynała się rewolucja przemysłowa, prawie nikt nie myślał o ochronie środowiska. Dziś, w globalnym świecie rozwiniętej gospodarki i przemysłu, ekologia stała się wreszcie bardzo ważna.

Bądź proeko

Proekologiczna działalność człowieka, obserwowana w prawie każdym aspekcie jego życia, jest już po prostu koniecznością. Coraz częściej środowiskiem przejmujemy się na co dzień, np. pakując zakupy do biodegradowalnych toreb czy zakręcając wodę podczas mycia zębów.

Bardziej popularne staje się korzystanie z odnawialnych źródeł energii, jak również pomysły na budowanie z materiałów ekologicznych, energooszczędnych i pochodzących z recyclingu.

Producenci materiałów budowlanych, wyposażenia wnętrz oraz zróżnicowanych urządzeń, z których korzystamy codziennie w naszych domach, proponują wiele rozwiązań, które są nie tylko przyjazne dla otoczenia, ale ich użytkowanie może także pozytywnie wpływać na jego kondycję.

Zacznij od siebie

Jednym ze sposobów, w jaki możemy dbać o środowisko naturalne, jest oszczędzanie energii. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy żyć w ciemnościach, w ogóle nie używając prądu.

Wystarczy zastanowić się nad wyborem odpowiednich urządzeń i sprzętów domowych, których zaawansowana technologia umożliwia ograniczone zużycie energii elektrycznej.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele takich inteligentnych rozwiązań dla domu i mieszkania.

- Z urządzeń grzewczych korzystamy właściwie przez cały rok. Nie tylko do uzyskania komfortu cieplnego jesienią i zimą, ale również do ogrzewania wody użytkowej - mówi Maciej Leonhard z firmy LARS.

Sterownik pomoże

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z kotłem gazowym, elektrycznym czy np. na węgiel, zawsze pochłaniają one znaczne ilości energii i powodują duże straty ciepła.

- Dlatego naszym klientom zalecamy stosowanie, wraz z urządzeniami grzewczymi, odpowiednich sterowników oraz regulatorów temperatury AURATON, które bardziej efektywnie zarządzają ciepłem i mogą współpracować niemal z każdym kotłem lub piecem - dodaje Maciej Leonhard.

- Regulatory temperatury AURATON to małe, przewodowe lub bezprzewodowe, panele sterujące, niezwykle proste w obsłudze i montażu. Stosunkowo niski koszt zakupu urządzenia zwraca się bardzo szybko, bo już po pierwszym sezonie użytkowania - wyjaśnia nasz ekspert.

- Stosowanie nowoczesnych urządzeń regulacyjnych pozwala oszczędzić nawet do 30 proc. energii - podkreśla Maciej Leonhard.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24