Jarosławska klasa O: Remis na szczycie

WAB
Kadr z meczu JKS 1909 Jarosław - Radymno. Na bramkę gości strzela G. Grabowski (nr 10), obok - G. Olech. Michalski (w głębi) nie dał się zaskoczyć, ale skapitulował w przedłużonym czasie gry. NORBERT ZIĘTAL
JKS wykorzystał podział punktów swoich najgroźniejszych rywali w Przemyślu. W przedłużonym czasie zdobył zwycięskiego gola w meczu z Radymnem i awansował na pozycję lidera. Sprawa mistrzowskiego tytułu jest jednak wciąż otwarta. W głębokim dołku są piłkarze Leśnika Bircza. Przegrali kolejne spotkanie, tracąc tym razem stracili aż 8 goli.

CZUWAJ PRZEMYŚL - ŻURAWIANKA ŻURAWICA 3-3 (2-1)

1-0 Danielak (21), 1-1 M. Dmitrzyk (43), 2-1 Sopel (45-samobójcza), 2-2 K. Duński (58-głową), 3-2 Danielak (65), 3-3 R. Dmitrzyk (78-głową).
CZUWAJ: Aleksander - Burdziak, Gawlik, Mach - Kilian, Ekiert, Zielenkiewicz, Harłacz - Danielak, Duński (67.Klepacki), Błaszczyk.
ŻURAWIANKA: Sopel - Gierczak, Stec, K.Duński - Samborski, Wajda (76. Grenda), Kot, R. Dmitrzyk, M. Bąk - M. Dmitrzyk, Ł. Bąk.
Sędziował Dariusz Michalec (Lubaczów). Żółte kartki: Zielenkiewicz, Klepacki - Sopel, Kot, Ł. Bąk; czerwona: Sopel (75, kopnięcie przeciwnika bez piłki). Widzów 500.
Do przerwy znacznie korzystniejsze wrażenie pozostawili goście, ale to czuwajowcy zeszli do szatni z jednobramkową przewagę. Spory udział w tym miał... bramkarz Żurawianki, który w 20. minucie złapał w ręce piłkę po podaniu obrońcy, za co sędzia podyktował rzut pośredni z 5 metrów, po którym akcję wykończył Danielak. W drugim przypadku Sopel tak nieudanie interweniował po rzucie rożnym P. Duńskiego, że - zdaniem bocznego arbitra - wepchnął piłką za linię.
II połowa miała bardziej wyrównany przebieg, ale wizualnie nadal bardziej podobali się przyjezdni, którzy byli szybsi i lepiej konstruowali zaczepne akcje. Chociaż w ostatnim kwadransie grali w dziesiątkę (w bramce stanął Grenda), zdołali jednak wyrównać. W przedłużonym czasie stuprocentowe sytuacje zmarnowali Danielak i M. Dmitrzyk.

BŁĘKITNI GRZĘSKA - LEŚNIK BIRCZA 8-0 (2-0)

1-0 Wiśniowski (8-karny), 2-0 Mach (40), 3-0 Mach (50-rożny), 4-0 Mach (55), 5-0 Jasz (70), 6-0 G. Jucha (75), 7-0 Buczek (77-głową), 8-0 Mach (80).
BŁĘKITNI: W. Domka - Jasz, M. Pelc, Zbojnowicz, G. Jucha - Wiśniowski, Przemysław Lasek, Lichończak (62. S. Telega), R. Pelc (55. Buczek) - Mach, Hałys.
LEŚNIK: D. Lasek - Ustijanowski, Hreczka, Soszka, Janowicz - Przemysław Lasek, Dudek, Grzesiak, Dorociak - Kazek, Słaby.
Sędziował Piotr Golema (Rzeszów). Żółte kartki: R.Pelc - Dorociak. Widzów 150.
Do przerwy goście trzymali się dość dzielnie, a między 25. i 35. minutą nawet posiadali optyczną przewagę, wykonując cztery rzuty rożne. Worek z bramkami rozwiązał się w II połowie. W ciągu 30 minut birczanie stracili sześć goli, w tym trzy strzelone przez 23-letniego Tomasza Macha, który wreszcie odzyskał skuteczność z jesieni. Jego gol, zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego, oraz uzyskany przez grającego trenera, Grzegorza Juchę, były ozdobą meczu.

Pozostałe wyniki

Bizon Medyka - Golbalux Wiązownica 2-2 (1-1) Milanik (44), Panek (49-głową) - Józefowicz (16-głową), Jagiełowicz (48);
Budowlani Szówsko - Łęk Ostrów 0-1 (0-0) Jasiewicz (87);
JKS 1909 Jarosław - MKS Radymno 1-0 (0-0) Saramak (90-głową);
Orzeł Przeworsk - Błyskawica Rozbórz 2-2 (1-1) Boratyn (38), Chudy (62) - Cisek 2 (19, 58);
Piast Tuczempy - Huragan Gniewczyna 1-0 (0-0) B. Noga (63);
Unia Łukawiec - Start Pruchnik 0-2 (0-0) P. Szostak (72), Oleszek (83).

Ocenia kolejkę

[obrazek4]JÓZEF CIELICZKA (trener Budowlanych Szówsko): - Liczyliśmy na trzy, tak bardzo nam potrzebne, punkty. Posiadaliśmy przewagę, ale przypadkowa bramka w końcówce meczu z Łękiem zadecydowała o naszej porażce. Koniecznie musimy się odbić od trzech dolnych drużyn, bo będziemy mieć kłopoty z utrzymaniem. Niespodzianką jest remis Czuwaju z Żurawianką, myślałem, że spokojnie wygra. Jeszcze bardziej zaskakujący jest podział punktów w Przeworsku.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.