Juvenia II Rzeszów wciąż niepokonana

Juvenia II Rzeszów dotrzymuje kroku Stali II Mielec. Rzeszowianie pokonali w niedzielę Polonicę Kielce i podobnie jak mielczanie mają komplet zwycięstw. W najbliższej kolejce czekają nas derby,

JUVENIA II RZESZÓW - POLONICA KIELCE 32-28 (15-12)

JUVENIA: Soński, Morga - Jamrozek 5, Pelc 4, Bakowski 1, Ulak, Pluta, Mazurczak, Kozdroń 4, Szalka 10, Sikora 8, Górski.

POLONICA: Rysiński, Snochowski - Zielonko 1, Dobrowolski, Janikowski 1, Dudzic 8, Bębacz 2, Chrząszcz 5, Frończyk 8, Banasik 2, Rybus 1, Bysiak.

SĘDZIOWALI: Mateusz Pieczonka i Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

WIDZÓW 50.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Juvenia jednak w końcu odskoczyła w 13. minucie po bramkach Pelca i Jamrozka (8:5). Gościom nieco udało się zniwelować straty, ale tylko na chwilę. Fantastyczna seria rzeszowian od 18. minuty (bramki rzucali Szalka, Kozdroń i Pelc) sprawiła, że ich przewaga urosła do 7 bramek (14-7). Polonica poderwała się na koniec i zdołała jeszcze odrobić nieco strat przed przerwą.

Początek drugiej połowy nie był najlepszy dla naszego zespołu. Polonica mozolnie odrabiała straty i w 46. minucie wyszła na prowadzenie 24-23. To podziałało mocno na nasz zespół, który zerwał się i w ciągu kilku minut zdobył 6 bramek z rzędu (3 trafienia Szalki, 2 Sikory i 1 Kozdronia). Po takim ciosie Polonica nie była w stanie się już podnieść.