Karpaty Krosno zremisowały z Wierną Małogoszcz

Krystian Mularz
Krzysztof Kapica
Już przed tym spotkaniem Karpaty były pewne utrzymania w lidze, natomiast Wierna pewna spadku.

Był to ostatni domowy mecz Karpat w tym sezonie, w związku z czym kibice oczekiwali nie innego scenariusza jak zwycięstwo. Tym bardziej po ostatniej słabej dyspozycji miejscowych, którzy po blamażu 1:5 ze Stalą Rzeszów w Pucharze Polski i remisie ze Spartakusem ulegli walczącej o awans Garbarnii 0:2. Pomimo braku większej stawki mecz zapowiadał się interesująco, zważywszy na formę piłkarzy Wiernej, którzy niespodziewanie zdobyli 4 punkty w meczach z KSZO Ostrowiec i Avią Świdnik.

Początek był wyrównany z małym wskazaniem na gospodarzy, którzy stopniowo zyskiwali coraz większą przewagę. Choć piłkarze Fedoruka częściej posiadali piłkę to goście mieli groźniejsze sytuacje i częściej zatrudniali bramkarza rywali. Dobrze dysponowany Karwat utrzymywał bezbramkowy remis. Z czasem gospodarze dochodzili do klarownych sytuacji lecz piłka nie znajdowała drogi do bramki. Dopiero w 34 minucie spotkania, Michał Kantor zdobył bramkę po uderzeniu piłki z rzutu wolnego z odległości 25 metrów.

Druga połowa to o wiele lepsza postawa Wiernej Małogoszcz. W grze Karpat widać było sporo chaosu natomiast dużo większe zorganizowanie prezentowała drużyna gości. Ostatnie 20 minut to zdecydowana przewaga Wiernej, która okraszona została bramką w 77 minucie spotkania zdobytą przez Michała Bala po zamieszaniu w polu karnym i dezorganizacji defensywy Karpat. Gospodarze próbowali odpowiedzieć na straconą bramkę i raz po raz atakowali, a najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w 87 minucie gdy strzał z woleja Buszty obronił Marzec. Występ na plus w drużynie Karpat zaliczyli Buszta i Karwat natomiast drużynie gości należą się pochwały przede wszystkim za determinację z jaką wyszli na drugą połowę udowadniając, że ostatnie mecze nie były przypadkiem.

Karpaty Krosno - Wierna Małogoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kantor 34, 1:1 Bala 77.

Karpaty: Karwat – Krupa, Pawlak, Kołodziej żk, Dąbek – Buszta, Kuliga, Kantor żk, Mordec – Stepankow I, Cempa Trener Adam Fedoruk.

Wierna: Marzec – Malinowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Foksa – Zawadzki (62 Paprocki), Czarnecki żk, Mularczyk (90 Gągorowski), Marcin Kołodziejczyk, - Kraus (67 Kupczyk), Rogula (88 Łebek) Trener Mariusz Lniany.

Sędziował: Górka (Tarnów), Widzów: 200.