Klasa O Jarosław: czarny weekend gospodarzy

pmarkocki
Golbalux Wiązownica (biało-czarne stroje) przegrał na własnym boisku z Pogórzem Rokietnica. Fot. Roman Kijanka
Po dwóch niepowodzeniach beniaminek z Wólki Pełkińskiej złapał rytm i wygrał na wyjeździe. Jego najpoważniejszy rywal - Czuwaj Przemyśl - stracił dwa punkty w Stubnie. I ciekawostka - w ten weekend gospodarze wygrali tylko na dwóch boiskach.

BUDOWLANI SZÓWSKO - STAL SYSTEMS WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 0-2 (0-0)
BRAMKI: Kulpa (60), Piotr Szczepański (66).

BUDOWLANI: Chyciński - Jaworski, T. Wysocki (60. Strent), Czopik, Jagiełłowicz - Kania, Stasieńko, Opic (70. Orzechowski), Jasiewicz - K. Wysocki, Józefowicz.
WÓLCZANKA: Groch - Kiszka, Wawro, P. Środek, Goń - Kulpa (60. Kocaj), Bojarski, Kozłowski (83. Rokosz), Piotr Szczepański - Perykasza (55. Paweł Szczepański), Pietluch.
SĘDZIOWAŁ Dariusz Michalec (Lubaczów). ŻÓŁTE KARTKI: Czopik, Opic - Kozłowski, Bojarski, Piotr Szczepański. WIDZÓW: 300.

Gospodarze nie przestraszyli się ekipy z Wólki Pełkińskiej. W I połowie obie drużyny miały po dwie okazje do zdobycia goli, ale bramkarze zachowali czyste konto. Po przerwie Wólczanka ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków.

W 60 minucie zamieszanie na polu karnym wykorzystał Kulpa. Za moment na listę strzelców wpisał się Piotr Szczepański, uprzedzając obrońców Budowlanych. Potem goście trafili w słupek.

GOLBALUX WIĄZOWNICA - POGÓRZE ROKIETNICA 1-2 (1-1)
BRAMKI: Rudnicki (5) - Kubas (30), M. Olcha (50).

GOLBALUX: W. Gołąb - K. Luft, P. Luft, Kłak, Babiarz - Kipczak, Feldman (46. A. Gołąb), Rudnicki (80. Szumigraj), Rygowski (80. Brzyski) - Litwin, Jurczak.
POGÓRZE: Lasek - Barnak, Wilk, M. Olcha, R. Olcha - Kubas, Żelazny, Bichajło, Strzelec - Pilawa, Krysa
SĘDZIOWAŁ Marek Jackowski (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Jurczak, W. Gołąb. CZERWONA KARTKA: Kłak. WIDZÓW: 200.

Golbalux zaczął obiecująco. Już w 5 minucie po golu Rudnickiego wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że będzie kontrolował grę. Goście wyrównali po trafieniu Kubasa, który dobił strzał w poprzeczkę M. Olchy. Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiało Pogórze.

Miejscowi dali się zepchnąć na własną połowę i nie mieli pomysłu na atak. W 50 minucie M. Olcha wykorzystał błąd bramkarza, który po rzucie wolnym minął się z piłką i główką ustalił wynik pojedynku.
BŁĘKITNI GRZĘSKA - SOKÓŁ SIENIAWA 0-1 (0-0)
BRAMKA: Wilusz (78).

BŁĘKITNI: K. Kubicki - M. Przeszłowski, Ł. Kubicki, Kiełbicki, Jędryka, Maj (80. Pieniążek), Krupa, Lasek, Zając (65. T. Przeszłowski), Solarz, Mirek.
SOKÓŁ: Kaczmarek - Gleń, Czopik (55. Macina), Boczarski, Krawiec, Padiasek, Karwacki (88. Szlachta), Zajchowski, Bursztyka, Wilusz, Fedak (70. Gardzielik).
SĘDZIOWAŁ Dariusz Tomas (Lubaczów) ŻÓLTE KARTKI Maj - Boczarski, Krawiec, Karwacki, Fedak WIDZÓW 200

Kibice w Grzęsce obejrzeli typowy mecz walki, w którym losy meczu rozstrzygnęła jedna bramka. W pierwszej połowie uderzenie Zająca sprzed linii bramkowej gości wybił jeden z obrońców Sokoła. W odpowiedzi piłka po rzucie wolnym przyjezdnych otarła się o poprzeczkę bramki Kubickiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kiełbicki z wolnego trafił w poprzeczkę, zaś Wilusz wykorzystał gapiostwo obrony i błąd bramkarza gospodarzy zapewniając Sokołowi 3 punkty.

HURAGAN GNIEWCZYNA - BIZON MEDYKA 4-2 (2-2)
BRAMKI: Hader (35), Jagieła (37), Gurak (55, z karnego), Mirek (65, z wolnego) - Cwynar 2 (10, 30).

HURAGAN: Krupa - Kida (75. Mazgaj), Kotliński, Gurak, Hader, Krutysz, Dryś, Jagieła, Piróg, Wojtas, Mirek (80. Rachfał).
BIZON: J. Domina - P. Domina, Adamski (87. Grabski), D. Górka, Kocełło, Smyk, Kędzior, B. Górka (46. P. Kędzior), Małecki (50. Sękowski), Zabroń, Cwynar.
SĘDZIOWAŁ Maciej Gumiński (Jarosław) ŻÓŁTA KARTKA B. Górka CZERWONA KARTKA Sękowski (69 min, za faul i obrazę sędziego). WIDZÓW: 200

Goście wykorzystali wietrzne warunki panujące w niedzielę na stadionie w Gniewczynie, strzelając w początkowych minutach dwa gole. Huragan nie poddał się i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Miejscowi z kilkunastu dogodnych okazji wykorzystali dwie po stałych fragmentach gry i zdobyli zasłużone 3 punkty.

MKS RADYMNO - POGOŃ MAŁKOWICE 0-2 (0-2)
BRAMKI: Folwarski (5), Strzałkowski (25, rzut wolny z ok. 30 metrów).

RADYMNO: Wyczawski - Demski, Strzałkowski, Duczymiński, Łamasz (58. Petynia) - Kwaśny, Delikat, Szpunar, Olech - Kryczyński, Andruszko.
POGOŃ: Wiśniowski - Strzałkowski, Kogut, Pelc, K. Kolanek - Wojtowicz, Orłoś, Wilczek (16. R. Jaroch), Sowa - Folwarski, Pawłowski.
SĘDZIOWALI Paweł Kluz oraz Paweł Anklewicz i Paweł Szczepański (Przeworsk). ŻÓŁTE KARTKI: Olech - Pawłowski, Strzałkowski, R. Jaroch, Kogut. CZERWONA KARTKA: Orłoś (70 min, kopnięcie rywala bez piłki). WIDZÓW 200.

Przyjezdni nie musieli się mocno napracować, aby sięgnąć po komplet punktów. Już po kilku minutach gry Kamil Folwarski zdobył prowadzenie, chociaż był na pozycji spalonej. A 20 minut potem 39-letni Artur Strzałkowski udowodnił, że nie zapomniał, jak się zdobywa gole z daleka.

Ale obiektywnie - dopomógł mu w tym porywisty wiatr i niepewna interwencja Wyczawskiego. Za to jego kolega po fachu w Pogoni nie pomylił się ani razu, chociaż miejscowi, będąc w ostatnich 20 minutach w przewadze, wielokrotnie szturmowali jego bramkę. M. in. w 50 minucie Jan Andruszko wycelował w słupek.

GRANICA STUBNO - CZUWAJ PRZEMYŚL 1-1 (0-1)
BRAMKI: Biega (70) - Kapłon (21).

GRANICA: Antosz - Gielarowski, Tokarz, Gawlik, Poszpur - Lach (50. Wawro), Sedlaczek, Zielenkiewicz (70. Halwa), Solarczyk (60. Derba) - Biega, Krucan.
CZUWAJ: Sochacki - Smotrycki, Kardasz (64. Trawka), Galanty, Zając - Kilian, Adamski, Kocój (80. Kuźniarski), Gniatek - B. Turek, Kapłon (84. Przytuła).
SĘDZIOWALI Jacek Zygmunt oraz Daniel Iwański i Wojciech Bartnik (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Tokarz, Poszpur, Wasiewicz (na ławce rezerwowych). CZERWONA KARTKA: Poszpur (60 min, druga żółta). WIDZÓW 300 (ok. 50 z Przemyśla).

Wiatr był głównym reżyserem pojedynku, w którym wystąpiło kilku graczy związanych z Czuwajem, a obecnie broniących barw Granicy. Mimo straty gola, gospodarze byli w pierwszej połowie, grając pod wiatr, bliscy wyrównania. Najlepszych okazji nie wykorzystali Grzegorz Tokarz i Arkadiusz Biega. Ten ostatni w pełni zrehabilitował się w II odsłonie, doprowadzając do remisu. - Zaczęliśmy grać swoje dopiero od 60 minuty, kiedy zostaliśmy w "dziesiątkę" - usłyszeliśmy od Dawida Wasiewicza z Granicy. Ten mecz zapamięta pewnie na długo Daniel Poszpur, gdyż otrzymał dwie żółte kartki w tej samej minucie!

POZOSTAŁE WYNIKI: Sokół - Pogoń Lubaczów - Syrenka Roźwienica 1-4 (0-2) Wojtowicz (63) - G. Łuc (20), Błaszczyk (36), Sawa (49), M. Pajda (90); LKS Skołoszów - Roztocze Narol 4-0 (1-0): K. Buczkowski 2 (68, 76), Lisańczuk (30), Gliniak (52).