Klasa O Jarosław: Czuwaj Przemyśl przegrał w Wiązownicy

pmarkocki
GRZEGORZ KOSTKA
Czuwaj Przemyśl nie wykorzystał okazji by zrównać się punktami z liderem przegrywając z Golbaluxem Wiązownica.

HURAGAN GNIEWCZYNA - POGÓRZE ROKIETNICA 3-0 (0-0)
BRAMKI: Mirek (49, 76), Jagieła (47).

HURAGAN: Drzystek - Gurak, Kida (85. Niemiec), Łuczyk, Mazgaj (46. Dryś), Jagieła, Piróg, Krutysz, Mirek, Rachfał, Hader.
POGÓRZE: Lasek - Barnak, Siedlarz (75. Krysa), Walczak, Bichajło, Żelazny, Jarosiewicz, P. Skupień, M. Olcha, R. Olcha, Kubas (50. Pichitko).
SĘDZIOWALI Maciej Rak oraz Dariusz Michalec i Paweł Paryniak (Lubaczów) WIDZÓW 250.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście. Oni to a konkretnie Mariusz Olcha w sytuacji sam na sam przestrzelił. Tuż po zmianie stron mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy w przeciągu czterech minut zdobyli dwa gole (piękne uderzenie Łukasza Jagieły z 25 metrów).

Od tego momentu miejscowi kontrolowali przebieg spotkania, a w 76 minucie Krzysztof Mirek ustalił wynik meczu.
GOLBALUX WIĄZOWNICA - CZUWAJ PRZEMYŚL 3-2 (1-0)
BRAMKI: Rudnicki (13), Litwin 2 (49, 70) - Brzyski (59, samob.), Gniatek (90).

GOLBALUX: Florek - K. Luft, P. Luft, Rogowski, Babiarz - Kipczak (46. Szumigraj), Feldman, Rudnicki (88. Kardynał), Rygowski (57. Brzyski) - Litwin (78. Uberman), Jurczak.
CZUWAJ: Sochacki - Smotrycki, Galanty, Turek (35.Trawka), Zając - Kardasz (78. Kuźniarski), Kitor, Kilian, Adamski (80. Klucznik) - Kocaj (46. Kapłon), Gniatek.
SĘDZIOWALI: Jacek Zygmunt oraz Wojciech Bartnik i Hubert Poczekajło (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Rudnicki, K. Luft. WIDZÓW: 300.

Dobre i ciekawe widowisko oglądali kibice w Wiązownicy. Golbalux mógł jeszcze przed przerwą przesądzić losy meczu, ale stuprocentowe sytuacje zmarnowali Litwin i Feldman. Gdy na początku drugiej połowy miejscowi zdobyli drugiego gola wydawało się, że Czuwaj już się nie pozbiera.

Tymczasem przemyślanie ruszyli do zdecydowanych ataków i zepchnęli gospodarzy na własne pole karne. W 59 minucie piłkę pechowo do własnej siatki skierował Brzyski i goście złapali kontakt. Później Rudnicki trafił w słupek, a trzeci raz bramkarza Czuwaju, po ładnej akcji pokonał Litwin. Na sekundy przed końcem na listę strzelców spisał się jeszcze Gniatek.

MKS RADYMNO - GRANICA STUBNO 1-2 (0-1)
BRAMKI: Szpunar (78) - Tokarz (23-wolny z ok. 40 m), Biega (75).

RADYMNO: Kokot - Skowronek, Delikat, Duczymiński, Kwaśny - Petynia (62. Łamasz), Olech, Szpunar, Podgórski - Andruszko, Kryczyński.
GRANICA: Antosz - Halwa (5. Wawro), Gielarowski, Tokarz, Sedlaczek - Poszpur, Derba (43. Kędzierski), Zielenkiewicz, Lach (40. Kot) - Biega, Solarczyk (70. Krucan).
SĘDZIOWALI Kamil Kuźma oraz Mateusz Żółkiewicz i Henryk Radoń (Przemyśl). ŻÓŁTE KARTKI: Łamasz - Sedlaczek, Wawro, Biega;CZERWONE: Łamasz (70, druga żółta) - Sedlaczek (73, druga żółta). WIDZÓW 200.

W 10. minucie młody Tobiasz Kryczyński trafił w słupek, a kilka chwil później znów nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Skuteczniejsi za to okazali się goście - Grzegorz Tokarz wykonał rzut wolny z dalekiej odległości, a obrona i bramkarz miejscowych nieco przysnęli przy tym i zrobiło się 0-1.

Jeszcze do przerwy radymnianom przyszła w sukurs poprzeczka, w którą wycelował gracz Granicy. W drugiej połowie przeważali gospodarze, ale zdobyli tylko kontaktowego gola. W pozostałych przypadkach przegrywali oni pojedynki z dobrze broniącym Maciejem Antoszem, który poprzednio był bramkarzem... Radymna.

LKS SKOŁOSZÓW - SOKÓŁ SIENIAWA 0-2 (0-1)
BRAMKI: Bursztyka (1), Fedak (70).

SKOŁOSZÓW: D. Buczkowski - Pacuła, M. Sobejko, S. Mazurkiewicz, P. Mazurkiewicz (46. Przytuła) - Lisańczuk, J. Sobejko, K. Buczkowski, Półtorak - Gliniak (83. Niedźwiedzki), Andrejko.
SOKÓŁ: Kaczmarek - Gleń (60. Krawiec), Boczarski, Czopik, Macina - Zajączkowski, Wróbel (89. Szlachta), Padiasek (75. Karwacki), Bursztyka - Wilusz, Fedak (85. Gardzelik).
SĘDZIOWALI Piotr Krzych oraz Rafał Dubiel i Michał Sowiński (Lubaczów). ŻÓŁTE KARTKI: S. Mazurkiewicz - Macina, Padiasek, Zajączkowski. WIDZÓW 100.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się w pierwszej minucie. Goście dośrodkowali piłkę, a ta odbiła się od klatki piersiowej 20 -letniego Łukasza Bursztyki i - ku zaskoczeniu wszystkich - wpadła do bramki. Przyjezdni poszli za ciosem.

Atakowali i strzelali, lecz bez efektu. Najbliżej celu był Tomasz Wilusz, który w 40. min przymierzył w słupek. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Inicjatywa należała do gospodarzy. M.in. w 55 min. Marek Lisańczuk nie trafił do bramki z 8. metrów. Za to w Sokole nie pomylił się drugi 20-latek, Roman Fedak.
POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - POGOŃ MAŁKOWICE 1-2 (0-2)
BRAMKI: Małecki (66) - Folwarski (26), Zaprutkiewicz (40).

POGOŃ-SOKÓŁ: Łakomy - D. Dyś, Machczyński, Gacek, A. Hass - P. Hass, Hajdak (83. Sochań), Małecki, Nowak - Polucha, Gotkowski (83. Hołowacz).
POGOŃ: Wiśniowski - Pelc, Kogut (30. Sowa), Strzałkowski, Kolanek - Zaprutkiewicz, Jaroch, Folwarski, Hadała - Madumere (83. Wilczek), Pawłowski.
SĘDZIOWALI Adam Włoch oraz Maciej Gumiński i Kazimierz Buryło (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Gacek - Hadała. WIDZÓW 100.

U miejscowych dał się odczuć brak podstawowego bramkarza, Bartosza Szczybyły. Zastępujący go junior dwukrotnie do przerwy nie opanował piłki po rzutach wolnych, z czego skorzystali Folwarski i Zaprutkiewicz, dobijając ją do siatki.

- Do przerwy byłby sprawiedliwszy bezbramkowy remis - uważa Emil Muliński, działacz lubaczowskiego klubu. W drugiej odsłonie więcej atakowali gospodarze, mając aż czterech juniorów w składzie. Ale tylko raz, po zespołowej akcji, pokonali bramkarza.