Klasa O Jarosław: Wólka Pełkińska pierwszym liderem

wab, kostek, tst
Piłkarze Wiązownicy (niebieskie stroje) niespodziewanie łatwo pokonali miejscowe Radymno. FOT. ROMAN KIJANKA
Drugie zwycięstwo odniósł debiutant z Wólki Pełkińskiej, co dało mu pierwsze miejsce w tabeli. Wtóruje mu drugi beniaminek ze Stubna, który także zgromadził komplet punktów.

Niespodzianką jest druga przegrana ekipy ze Skołoszowa, która w poprzednim sezonie należała do czołówki.

MKS RADYMNO - GOLBALUX WIĄZOWNICA 0-3 (0-0)
BRAMKI: Feldman (57, głową), Kipczak (78), Litwin (88).

RADYMNO: Wyczawski - Demski (20. Rożak), Kwaśny, Delikat, Matwij - Łamasz (65. Podgórski), Skowronek, Majewski, Szpunar - Andruszko, Olech.

GOLBALUX: Jankowski - K. Luft, Kłak, Babiarz, Rygowski (46. Kipczak) - Feldman (62. P. Luft), Purcha, Rudnicki, Litwin - Gołąb, Uberman (69. Jurczak).

SĘDZIOWALI Paweł Drabik oraz Kazimierz Buryło i Adam Piróg (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Olech, Skowronek, Rożak - Jankowski; CZERWONA: Olech (76, druga żółta). WIDZÓW 150.

Z trzech puszczonych goli żaden nie obciąża 18-letniego bramkarza, Mateusza Wyczawskiego, bo ten był najpewniejszym punktem gospodarzy. O dużym pechu może mówić Grzegorz Olech, który już w 2. minucie powinien był zdobyć gola, mając przed sobą jedynie bramkarza.

Ponadto w 76. min ujrzał on po raz drugi "żółtko" i musiał opuścić boisko, osłabiając swój zespół. Niemile będzie wspominać sobotni mecz także Jan Andruszko, który zmarnował dwie "setki" w 16. i 79. min.

Goście umiejętnie gospodarowali siłami. Do przerwy pozwolili miejsowym "wyszumieć się", a w drugiej połowie przeprowadzili kilka kontr, z których zakończyły się trafieniami. Ostatnie pół godziny już zdecydowanie należało do podopiecznych trenera, Jacka Mikłasza.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - GRANICA STUBNO 0-1 (0-0)
BRAMKA: Solarczyk (75).

POGOŃ-SOKÓŁ: Szczybyło - Nieckarz, Mełech, Gacek, Machczyński (65. Grudowski) - D. Dryś, Nowak, Gutkowski, Mazur (46. A. Hass) - Flis, P. Hass.

GRANICA: Antosz - Gawlik, Gielarowski, Tokarz, Poszpur - Halwa, Sedlaczek (85. Kędzierski), Zielenkiewicz, Derba (85. Kot) - Biega (90. Wasiewicz), Solarczyk.

SĘDZIOWALI Leszek Kogut oraz Tomasz Kramarz i Ireneusz Małysz (Przemyśl). ŻÓŁTA KARTKA: P. Hass. WIDZÓW 200.

Mimo przegranej, młody lubaczowski zespół ambitnie powalczył z debiutantem. Jednak jego graczom trudno było przedostać się przez rosłą obronę Granicy i zagrozić Maciejowi Antoszowi. Najbliżej szczęścia był 22-letni Artur Hass, który w 46. minucie, tuż po wybiegnięciu na boisko, nie wykorzystał idealnej sytuacji, przegrywając pojedynek z bramkarzem. - Do przerwy remis, ze wskazaniem na gości, a już w drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do nich, bo Ariel Solarczyk zdobył gola z 23 metrów. Bramka - stadiony świata! - skomentował mecz walki Emil Muliński, działacz lubaczowskiego klubu.

SYRENKA ROŹWIENICA - SOKÓŁ SIENIAWA1-1 (1-0)
BRAMKI: Wańkowicz (6) - Wróbel (88).

SYRENKA: Krupa - Ł. Pajda, Bogonos, skowron, Kubicki - Pilch (65. Zawadzki), Błaszczyk, Wańkowicz (78. Roga), M. Pajda - Sawa, B. Łuc (88. Żołyniak).

SOKÓŁ: Kaczmarek - Greń (75. Krawiec), Pazdan, Macina, Czopik (67. Padiasek) - Wróbel, Bursztynka, Wilusz (Tołpa), Zajchowski - Fedak (70. Karwacki), Kowalczyk.

SĘDZIOWAŁ: Dariusz Tomas (Przeworsk). ŻÓŁTE KARTKI: Pilch - Wilusz, Wrobel, Macina, Zajchowski, Pazdan, Greń.
WIDZÓW: 250.

Do odbitej piłki przez obrońców Sokoła w 6 minucie dopadł Walerianowicz i po ograniu bramkarza wpakował ją do siatki. Później sytuacje sam na sam zmarnowali - dla gości Kowalczyk, a dla gospodarzy Sawa.

Po przerwie mecz się zaostrzył, więc posypały się kartki w których szczególnie brylowali przyjezdni. W 80 minucie blisko gola był Łuc, ale Kaczmarek obronił jego potężne uderzenie z wolnego. Na dwie minuty przed końcem do remisu strzałem z 20 metrów doprowadził Wróbel.

POGÓRZE ROKIETNICA - CZUWAJ PRZEMYŚL 4-1 (4-0)
BRAMKI: M. Olcha 2 (9, 23), R. Olcha (30), P. Skupień (35) - B. Turek (80).

POGÓRZE: Lasek - Barnak, Siedlarz, Walczak, Pilawa - Kubas (88. Szturm), Żelazny, P. Skupień, Jarosiewicz - R. Olcha (88. Lonc), M. Olcha.

CZUWAJ: Sochacki - Kapłon (46. Gniatek), Kitor, Hanasko (73. D. Turek), Galanty - Kilian (63. Kuźniarski), Adamski, Zając, Kocaj - Kardasz (57. B. Turek), Rybkiewicz.

SĘDZIOWALI Marek Jackowski oraz Witold Korzeń i Maciej Szymczycha (Radymno). ŻÓŁTA KARTKA: Kuźniarski. WIDZÓW 400 (ok. 50 z Przemyśla).

Kto wie jak ułożyłby się mecz, gdyby już w 4. minucie grający trener Czuwaju, Marek Rybkiewicz, nie trafił w słupek. To podziałało na gospodarzy, jak płachta na byka i to oni przejęli inicjatywę.

Jej efektem były aż cztery gole zdobyte do przerwy. W drugiej połowie miejscowi już kontrolowali grę i byli mniej aktywni w ataku. Ale i tak w 75. min Mariusz Olcha był bliski zdobycia piątej bramki, gdyby piłka uderzona z wolnego nie wylądowała na słupku.

BŁĘKITNI GRZĘSKA - BIZON MEDYKA 2-2 (2-1)
BRAMKI: Żak (8-wolny), Mirek (20) - Cwynar (35), Sękowski (68)

BŁĘKITNI: Osmyk - Kiełbicki, Lasek, M. Przeszłowski, Zając, Krupa, Żak, Mirek, Motyka (55. T. Przeszłowski), Domka, K. Maj (76. D. Maj).

BIZON: Domina - Adamski, Kocełło, D. Górka, Mikos, Łokitomiuk (50. Sękowski), B. Górka, Małecki, Śmigielski, Cwynar.

SĘDZIOWALI Dariusz Michalec oraz Paweł Dubiel i Czesław Furgała (Lubaczów ) ŻÓŁTE KARTKI Kiełbicki, Zając, Krupa, K. Maj - Mikos WIDZÓW: 150

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy swą przewagę udokumentowali dwoma golami w pierwszych 20 minutach. Uspokojeni takim obrotem sprawy miejscowi dali sobie jeszcze przed przerwą strzelić kontaktowego gola.

A dwukrotnie mogli podwyższyć wynik spotkania, jednak Mirek i Lasek zmarnowali dogodne sytuacje. Po zmianie stron goście ambitnie dążyli do wyrównania i cel swój osiągali w 68 minucie, gdy wprowadzony po przerwie Sękowski zdobył gola wyrównującego.

W doliczonym czasie gry Błękitni powinni zdobyć gola zwycięskiego, jednak Tomasz Przeszłowski nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

POZOSTAŁE WYNIKI: Budowlani Szówsko - Huragan Gniewczyna 1-1 (0-1) Opic (80) - Mirek (20); LKS Skołoszów - Stal-System Wólczanka Wólka Pełkińska 0-1 (0-0) Bojarski (75); Pogoń Małkowice - Roztocze Narol (zmiana gospodarza) 2-0 (1-0) Folwarski (14), Wach (71).